Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

Kastani lehtede haigus - kas pritsida praegu?

Teema Lisatud
Aimla: 2019-04-25 13:14:42
Kuna juba mitu aastat on kogu eestis hobukastani lehed suve teises pooles olnud nakatunud miski seenhaigusega, mis lehed pruuniks muudab (algul laiguti, hiljem juba terikuna), siis kas oleks abi (eriti seal, kus on mõned üksikud isendid ja läheduses rohkem hobukastaneid ei kasva) neid nüüd, kevadel, mõne pestitsiidiga pritsida? Ja mis preparaat oleks sobiv?
Peeter: 2019-04-25 21:07:18
Kaldun arvama, et tegu on pigem hobukastani-keerukoiga. Kui nii, siis saab abi loota ainult süsteemsetest insektitsiididest (Actara jms), mida müüakse ainult vastava koolituse läbiteinud persoonidele. Nii et tõenäoselt tuleb spetsidelt abi paluda. Ja peamine - mesilaste massimõrva ärahoidmiseks ei tohi pritsida enne õitsemise lõppu.
ViinaMuri: 2019-05-02 13:47:46
... ja ma jätaksin looduse rahule: ka minu hobukastanud on suve lõpul pruunid, aga mida parata: suuri puid ei pritsita kuskil. See maksab tegija/pererahva tervise.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.