Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

Pirnipuu haigus

Teema Lisatud
Hilja: 2017-06-06 14:53:37
Pirnipuu lehed muutusid eelmisel sügisel pruuniks. Kevadel enne õitsmist pritsisin puud. Puu õitses väga rikkalikult ning hakkas kasvatama ka vilju, kuid nüüd on lehed värvumas silmnähtava kiirusega mustaks. Nad ei ole krobelised vaid lihtsalt mustjad ning kärbuvad. Kas seda puud on võimalik päästa?
mutt5: 2017-06-07 08:00:31
Hilja, siin on enne seda teemat käsitletud, loe palun, kopeeri link, aseta aadressireale http://www.aiandus.ee/vaata.php?id=2471 või kasuta otsisõnu "pirnipuu lehed mustad". Varakevadel enne pungade puhkemist oleks pidanud pritsima vaskvitrioliga. Nüüd on kemotõrjeks lähim võimalus pärast õitsemist: kas Chorus 75 WG, Score 250 EC või Effector. Tegemist on kärntõvega.
ViinaMuri: 2017-06-07 13:18:41
Seenhaiguste vastu võib abi olla 'lilla-lahusega' pritsimisest, praegu mürkidega laialt ei saa toimetada. Püsivat ehvekti see ei anna, aga peaks tagasi suruma hävingu; kui tõrjub, saab ju korrata. Apteek avitab.
Hilja: 2017-06-07 14:54:43
Tänan!
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.