Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

Tamme äkksurm

Teema Lisatud
keldrikakand: 2016-07-05 22:53:23
Tere. Kas on kellegi juba kogemust selle jubeda tamme äkksurmaga? Minu tamm, ~150 aastat vana on läinud lõhki. On selline jutt sees ja ajab sealt välja vahu sarnast ollust, putukad on kõik jaol ja selline hapukas lõhn on seal. Aitäh, kui keegi vastab.
AnNeljas: 2016-07-06 09:29:33
Äike? Lõhkilöödud puule pääsevad muud asjad ka haavade kallale.
keldrikakand: 2016-07-13 22:29:35
sel aastal pole meil veel äikest olnud. Väga ammu on tal juba selline kuiv lõhe sees, aga vahtu hakkas välja ajama peale jaanipäeva.
ViinaMuri: 2016-07-22 11:13:14
http://www.pma.agri.ee/index.php? id=104&sub=133&sub2=205&sub3=303 - vaata sealt ja selle saidi tekitatavate reavahetustühikutega on, nagu tavaliselt (e. kustutada). Märgitakse mahlavoolust küll ja see võib käärida ja vahutada. Lõhed tekivad puusse tavaliselt külmumisest ja on vähe jämedaid lehtpuid, kus neid pole. Kui äike puusse põrutab, siis tekib niiskes puidus aur väga kõrgel temperatuuril ja puu lendab peenteks pilbasteks, asi ei piirdu lõhega. Märgitakse, et puu hävineb poole aastaga e. kui tuleval kevadel on elus, siis pole see häda. Kui leiad/keegi asjalik diagnoosib äkksurma, siis mõtle, kas ja kust aiandist tõid/naaber tõi viimastel aastatel rodosid - anna meile kah teada!
keldrikakand: 2016-08-04 12:27:00
aitäh, ViinaMuri! Ma tõin eelmisel aastal K-Rautast elupuud Rabandid. Neljast üks on praegusest pruun ja ilmselt ei toibu. Tammega on nii, et tänaseks on pragu kinni, vahtu ei tule ja väike auk oli, kuhu kärbsed tikkusid veel, sinna panin õunapuu vaha pisut. Tundub et läheb mööda, kuigi üleval on ka kuivanuid oksi ja jubedalt ajab alla oksi koos lehtedega. Väga oleks vaja neid selliseid paarisaja aastaseid puid kellelegi näidata.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.