Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

Roosi pookimine ja istiku hooldus

Teema Lisatud
Villu: 2016-04-17 16:15:38
Mõned aastad tagasi ostsin Maximast küll odava aga tuntud roniroosi sordi. Eelmiseltalvel külmus roosiosa,mis oli ligi 3 m ära ja kasvas pookealus, kibuvits,mis väga elujõuline. Kas sellele uuesti pookida ei saa.Kibuvits ca 2 m. Kas Kellegi on kogemust. Ja teiseks Maximast ostetu roosidel on peal roheline kiht. Kas seda eemaldada vüi mitte ? Kui eemaldada siis kuidas ? Need odavad istikud pole sugugi halvad. Tuleb pakendisse vaadata ja korralik välja valida,sest praaki on suht palju.
Vapsik12: 2016-04-18 13:56:08
Mina olen selle rohelise kihi eemaldanud (pisut noaotsaga lahti kraapides), vahel on see kiht ka ise juba poollahti. Olen ka Maximast roose ostnud ja kasvatanud. Need on mul hästi vastu pidanud, pole neid katnud üldse talveks rohkem, kui teen sellise kõrgema krae mullast ja kompostist enne lume tulekut ümber. Isegi külm pole neile mul kahju teinud. Ja õitsevad hullumoodi palju ning ilusasti.
ViinaMuri: 2016-04-19 08:32:46
See on pookimisel kasutatav vaha, takistab alguses kuivamist ja kaitseb nakkuste eest; tuleb ise ära, kui aeg käes. Urgitsemised võivad tekitada vigastusi, ei soovita.
Villu: 2016-04-26 14:29:41
Kas sellele kibuvitsale võiks uuesti pookida ?
ViinaMuri: 2016-05-06 18:52:02
Muidugi.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.