Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

Ja veelkord tigudest

Teema Lisatud
lihtsaltnaisinimene: 2016-02-05 10:24:26
Niiske võsa ääres asuvas aias olen aru saanud, et lõplikult tigusid tõrjuda ei õnnestu. Niisiis tuleb taimede valikul sellega arvestada. Milliste suvelillede puhul on loota, et need tigudele ei maitse? Tänud nõuandjale!
AnNeljas: 2016-02-05 18:49:24
Abiks ise otsimisel snail slug resistant summer annuals Olen aru saanud, et neil on maitse- eelistused ja suurema näljaga minnakse ka justkui kindlamateks kuulutatute kallale. Seega tuleks ikkagi ka vaadata, mis ligiduses veel kasvab ja kas mingi kaitsepiire koos mõne püünisega on paigaldatavad. Või kas saab kasutada konteinereid, et taimeosad maani ei ulatuks. Võibolla raudrohud jt karedad, puisepoolsed mul eriti kurgust alla ei läheks, kui oleksin tigu ja võtta on ka midagi pehmemat. Osad on tigude ees kaitsetud algul, pisikestena.
kajakene: 2016-02-09 23:49:07
Mina olen väga edukalt tigusid tõrjunud munakoortega. Talve jooksul kogunenud ja kuivatatud munakoored purustan ja valan umbes 5-10 cm laiuse riba kas ümber lillepeenra või põõsa mida vaja tigude eest kaitsta. Siiani on see lahendus väga hästi toimind. Loomulikult tuleb sellist tõket aeg ajalt uuendada.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.