Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

taimed lõunapoolsele rõdule

Teema Lisatud
noop: 2014-02-09 22:04:42
Paluksin nõu, milliseid taimi võiks panna kasvama lõunapoolsele rõdule (ca 15m2). Sooviksin panna mõningasi suuremaid taimi, mis aitaksid ka natuke varju luua - mõned puud, mis taluksid otsest päikest? Aga olen huvitatud ka väiksemate taimede, lillede kasvatamisest. Tänan igasuguse nõu eest.
aednik2: 2014-02-10 11:09:18
pelargoon, raudürt, aruhein
Babette: 2014-02-10 16:12:26
Selleks, et rõdule aeda rajada, tuleb kõigepealt ehitada puidust (vajadusel soojustatud)taimekonteiner. See peaks olema võimalikult suur (vastavalt rõdu mõõtmetele) ja sügavusega vähemalt 50 cm. Oleneb sellest, kas rõdu on avatud sademetele, peavad kastil olema vihmavee äravooluks avad. Nüüd täidad kasti 10 cm ulatuses drenaa˛iga ja siis hea mullaga. Istutamiseks sobivad hariliku elupuu kitsad püramiidsed vormid, mägimännid, madalad lehtpõõsad ja püsililled ning suvikud. Okaspuude vahel on ka kõrrelised kenad.
agne7: 2014-02-12 09:43:17
Kas rõdule klaasid ka? Siis saaks ju midagi maitsvat kasvatada!
ViinaMuri: 2014-02-12 16:06:05
Jah, ja eks peab sedagi uurima, mitu tonni koormust rõdu vastu peaks pidama. Mustamäel aegajalt kukuvad oma raskusest alla. Otsest päikest taluvad kõik meie metsade puuliigid. Nende aegalsema kasvuga sordid on samade omadustega. Samas jahtub rõdu altpoolt ja võib pikema külmaga jahtuda välis-min.-temperatuurini. Taimede pealsed (tüvi, võra) kannatavad külma paremini, kui juurestik, neid -20C-le jahutada ei maksaks. Soojustamine aitab lühema käreda külma korral (ööpäevane), pikema korral pead hakkama ikka pinnase temperatuuri reguleerima tasemel umbes -5C, pakun.
agne7: 2014-02-14 18:19:47
Ära panegi mulda otse rõdu põrandale---kasuta suuri lillepotte ja kui klaasid ka rõdul on siis on ju ilus!
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.