Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

Noore kuuseheki alune murust vabaks

Teema Lisatud
liinakas: 2012-05-07 23:29:29
Sai just istutatud kuusehekk (puukoolist ostetud 80/100cm istikutega) võrkaia äärde nö muru sisse. Nüüd uuringi, et mida oleks kõige targem/õigem teha- kuna muru niitmine puude ja puude aja aia vahelt ei tule kõne alla, siis kas peaks muru heki alt kõigepealt nö suretama (katta musta kilega) või panna kohe nt männikoore multsi?
merka: 2012-05-08 08:46:43
Meie istutasime kuuseheki viis aastat tagasi.Alguses ikka rohisime alused puhtaks igal suvel.Nüüd ei ole enam vaja rohida kuna hekk juba inimese kõrgune ja alla enam umbrohi ei kasva hekk lämmatab ära.
arborist: 2012-05-12 18:27:41
Proovitud värk: 1. Kraav ja muld, kuhu istutad, peab olema umbrohtudest puhas. Nii suurte taimede puhul peaks puhastama-ette valmistama ca 60-70 cm laiuse ala. 2. Kui kõrval on naadi- v. orasheinane ala, siis peaks kraavi servad vooderdama sellise materjaliga (juuretõke, vana linoleum vm), mis ei lase kõrvalt umbrohujuurtel istutusalasse kasvada. Selle piirde võib mõne aasta pärast eemaldada, kui kuusejuurtele rohkem ruumi vaja on. 3. Üheaastaste tõrjeks ja niiskuse hoidmiseks võiks küll multši kasutada. Kui on korralikud istikud (mitte potis keerduläinud juurtega!) ja muld ja piisavalt niiskust, siis kasvavad taimed juba teisel aastal 0.5 m juurde! 4. Tiheda heki alla tõesti ei kasva umbrohi, aga ikkagi peab hoolitsema, et heki kõrval kasvav kõrge rohi ei varjutaks alumisi külgoksi.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.