Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

küüslaugu istutamine

Teema Lisatud
küüslauk123: 2011-09-06 10:33:43
Millal on kõige parem, õigem aeg küüslauku maha istutada?
estsal: 2011-09-06 12:36:53
Taliküüslaugu mahapanekuks on õigem aeg septembri lõpp kuni oktoobri algus.
küüslauk123: 2011-09-07 12:35:01
Ühesõnaga vahetult enne külmasid!?
vainlane: 2012-01-23 08:59:53
mina ei ole osanud kunagi kasvatada alla ei kasva midagi junnikesed,mõni nipp kuidas sügiseks saaks ilusad küüslaugud...ja kas poest ostetuid küüslauke on võimalik kasvatada????
kurgid09: 2012-01-24 11:07:02
poe küüslauke ei ole maha pannud.mul oma seeme.Maha panen okt. esimesel poolel.Vahel tõusevad juba sügisel,vahel alles kevadel.Millest see oleneb, pole aru saanud.Maha panen ikka suured küüned, mitte kribulaid, siis on neil kohe jõudu kasvamiseks.Ja küüslauk tahab maaga harjuda.Ja sõnnikut tahab ikka ka st. head mulda.Ja õied murran ära, siis kasvatab alla, muidu läheb tal jõud nende pisikeste seemnete kasvatamiseks.Need pisikesed seemned võib ka maha külvata,kasvavad suuremaks ja järgmisel aastal saab juba maa seest küüslauku.Ei teagi mingit erilist nippi aga küüslauke saan igal sügisel küllaga.
vainlane: 2012-01-24 11:30:11
ex hakkan siis proovima aga mina olengi kevadel koguaeg istutanud küüned maha ja sellepärast siis ei saagi saaki...:( igal juhul tänud.
Helike: 2012-01-24 16:13:54
Kui on viitsimist, võib ka seemnetest kolme aastaga kena saagi kasvatada. Olen seda proovinud. Selleks panen seemned mulda juba selle arvestusega, et ei liiguta neid enne kolmandat sügist, ainult rohin ja väetan orgaanilise vöetisega. Taimede vahed on alul küll tihedamad kui tavaliste küünte vahed, kuid kisun koos umbrohuga ülesse ka nirumad taimehakatised.Nii jäävad kolmandaks sügiseks maha just sama vahedega taimed, nagu küünte külvamisel.Kuiva perioodil kastan ohtralt. Saak on kena, ei jää alla küüntest pandud saagile. Ainult aega läheb kolm korda kauem, kui otse küünte maha panekuga.Kasvatan siniseid talveküüslauke.
Helike: 2012-01-24 16:22:13
Veel veidi küüslaugu juttu.Kui kevadel on tahtmist mängida nende välja harvendatud küüslaugu tittedega, võib neid vabalt ümber istutada uuele peenrale. Kasvavad kenasti.Viimasel sügisel avastasin lausa enne Jõule ühest kausist veel paraja kamalutäie küüslaugu seemneid ja tippisin need maha lausa 31. dets.Oli ju maa sula ja peenral just parajalt ruumi ka. Eks kevadel ole näha, mis nendest saab. Siis annan aru.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.