Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

draakonipuu

Teema Lisatud
lilleline: 2011-07-02 22:09:32
meil mitu aastat on kasvanud draakonipuu, järsku hakkasid tal lehed kuivama, ainult ühelt poolt, sealt mis on akna poole. Kas on võimalik et talle ei meeldi lahtine aken või mis oleme valesti teinud?
ketu111: 2011-07-03 11:15:44
Minul said draakonipuud "päikesepiste".Viisin nad suvitama õue, kuid päike kõrvetas nad pruuniks, lehed kuivavad ja tulevad ära.Võib olla sai sinu oma ka seda kurja päikest, kui just akna poolt kuivab.
katit: 2014-02-06 10:45:07
Tere. Minu äärisdraakonipuu õitses tubastes tingimustes ja kõik oli väga ilus. Nüüd aga lehed kolletuvad ja olen päris mitu lehte ära võtnud. Üldse näevad lehed jõuetud välja. Kas on võimalik, et olen nüüd suurest hoolitsusest taime üle kastnud või väsitas õitsemine taime ära? Kuna toas on mul õhksoojuspump, võibolla on õhk liiga kuiv või päike liiga kuum? Eeldan, et kollasus ei teki sellest, et taiim liiga kuiv oleks? Oskab keegi nõu anda?
ViinaMuri: 2014-02-06 11:13:00
Pööra tähelepanu toitainetele: äkki on vähe või on palju või on valed (mikroelementide vajadus ja taluvus). Minul 'õnnestus' kunagi oluline osa tubastest taimedest ära suretada, kui kasutasin aiapoodide pakutavaid 'mulla'segusid + väetislahuseid. Lõpetasin kallilt jamamise ja võtsin korralikku aiamulda + kõdusõnnikut + liiva ja edaspidi olen ainult sellist segu tarvitanud. Sestpeale pole ohvreid enam olnud ja kõik taimed arenevad vägevalt. Mis puutub tõsisematesse happelembidesse (asalea), siis neile see segu võibolla otse ei sobiks.
katit: 2014-02-06 11:42:37
mina pole kunagi toitaineid lisanud. olen ainult tavalise veega kastnud..kas peaksin midagi juurde muretsema?
ViinaMuri: 2014-02-06 12:03:22
Poe turbasegu toitained võivad ammenduda väga ruttu. Kuna nende sisaldusest ja õigete lisamise vajadusest ma aru saada ei oska, siis ehtsat mulda tarvitangi. Nn. tavaline vesi tuleb vist kraanist? siis sisaldab see lubiollust, mis happelembide elu pikapeale ära rikub. Dracena'dega seda muret aga ei ole.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.