Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm |        

Pojeng

Teema Lisatud
lilleline: 2011-05-16 13:19:45
Tere! Kes oskab abistada! Pojengi vaevab mingi haigus. Kasvab juba kolmandat aastat ühe kohapeal. Kevadel areneb päris kena põõsake, kasvatab isegi nupud küge ja siis järsku hakkb ilmnena et varred mulla piirilt hakkavad närtsima, muutuvad pruuniks ja nagu läheksid mädanema.Ainult see osa mis on mulla all, sealt tähendab saab alguse. Olen sellised varred eemaldanud, aga see vist pole küll lahendus olukorrale. Osad varred jäävad siiski alles aga häda on väga suur. Mida ma pean sellise põõsaga tegema????
Betula: 2011-05-16 15:36:21
kahjustajaks peaks olema hahkhallitus-üks pojenge enam vaevav haigus. Ise kasutan Switsch-i tõrjeks. Sel aastal kastsin tärkavad pojengitaimed lausa kastekannust Switchi lahusega üle. Mingi mõju on ka puutuhaga üleraputamisel-kuna puutuhk sisaldab suures koguses kaaliumit, siis parandab see ka haiguskindlust. Liiga tihedaks kasvaval põõsal võib nõrgemaid kasve ka välja lõikuda, et õhustatus oleks parem.Ka võib maapinna põõsas liivaga katta. Aga 3 aasta ühe koha peal kasvavale pojengile pole veel miski vanus, sest nad ei tahagi liigtihedalt ümberistutamist. Heas kasvukohas saavad ka mitukümmend aastat hästi hakkama. Aga viga võib olla ka kasvukohas-nt.veesoonel, mis soodustab ka haigustesse nakatumist.
vasula: 2011-05-17 20:58:01
pojengi põõsale ei sobi madal raske muld Lugesin seda eelmine kevad.kuna istutamiseks aeg ei sobinud,eemaldasin ümber põõsa mullakihi ja panin kruusa asemele.Tänavu oli põõsas poole rohkem võrseid ja ainult 1 võrse oli närtsinud.Muidugi oleks sügisel põõsa pidanud kõrgemale tõstma.
mallejarve: 2011-06-25 12:19:30
Pojengil kuivasid noored õienupud ära. Sipelgad olid peal, Kas nemad tegid selle "heateo"? Teisel pojengil olid ka, aga see õitseb kenasti. Lehestik ja varred on ilusad, siis haigus see vist pole? Aitäh!
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!

Sisselogimine
Kasutaja
Parool👁
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid


EESTI SORDIVARAMU
EESTI TAIMED
SOOVITUSSORTIMENT
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TURUSTAMISE STANDARDID
EESTI KARTULISORDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma aiandus.ee haldaja kirjaliku loata.