Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm |        

karusmarjal haigus

Teema Lisatud
vaarikas: 2008-06-18 16:58:30
Häda siis tikri põõsastega, lehed on rootsudeks söödud ja marjad on kipras ning kaetud selliste rooste laikudega.Mis see olla võib ja millega pritsida, millal?
Aiatark: 2008-06-18 22:12:13
Tundub, et mitu põhjust koos. Lehti söövad rootsudeks kollased karusmarja-lehevaablased. Kui töö tehtud, ei aita enam midagi, põõsastel võrsete kasv pidurdub. Kahju tegid vaablase ebaröövikud, s.o rohelised ussid. Et kahjurid edaspidi jaole ei pääseks, tuleb põõsast, eriti selle keskosa ja lehtede alakülgi sageli uurida ja võimalikud ussid ära korjata või puruks vajutada. Kahjurite avastamisel saab neid põõsast maha pesta veejoaga. Usse võib tolmutada ka puutuhaga, see neile ei meeldi. Keemilisi vahendeid ei tohi marjade ajal kasutada. Marjadele tekkivaid roostelaike põhjustab karusmarja- ja sõstrarooste. Praegu mürkkemikaale kasutada ei või, küll aga pärast marjade koristamist Topas 100 EC-d. Kahjustatud ja varisenud viljad tuleb ära korjata ja põletada, et seeneoste levikut vähendada. Soovitan sügisel lehtede langemise ajal pritsida põõsast 5-6% karbamiidi lahusega, sellest on abi mitmete hädade vastu. Ja veel: sügisel pärast lehtede langemist või varakevadel niiske ilmaga võiks puistada põõsastele ahjulõõride puhastamisel saadud tahma.
vaarikas: 2008-06-19 13:51:02
Suured tänud põhjaliku vastuse eest.
Limukas: 2010-06-04 23:03:43
Tere! Minu karusmarjal on marjad sel aastal kaetud valge hallitusega. Marjadest sel aastal vast enam asja ei saa, aga kas põõsast saab veel asja või ei? Ette tänades!
an208: 2010-06-07 16:13:01
minul sama nali ja kas lehevaablase vastu aitaks ka küüslauguleotis.
Mehka: 2010-06-08 20:01:55
Toksige otsingusse "karusmari" foorumi alt peaks abi saama kindlasti !
Aiatark: 2010-06-08 20:15:37
Valkjas kirme marjadel viitab karusmarja-jahukastele. Loe selle kohta foorumist: www.aiandus.ee.
tiu: 2012-06-10 10:14:09
Tere! Minu karusmarja põõsastel on tekkinud närbunud oksi, ma ei näe ühtegi putukat ega ussikest, lihtsalt oksad närbuvad ja lausa terve oks korraga. Neid tekkis ka kevadel varem ja need lõikasin kõik välja ja põletasin , aga nüüd on jälle juurde tekkinud ja väga kiiresti, arvestades seda et lõikasin välja 3 nädalat tagasi. Võibolla ma küll ei märganud neid oksi siis ja nad olid algstaadiumis oma närbumisega. Mida peaksin tegema, et oma põõsad korda saada? Ette tänades!
Mehka: 2012-06-11 05:32:36
tiu_le:see jah nagu võitlus nähtamatu vaenlasega,ussike va jussike nosib rahulikult oksa südamikus,nimeks on tal "kollane karusmarja lehevaablane",sellest tegelasest on siin kuskil ka pikemalt juttu puhutud!
Mehka: 2012-07-02 01:45:35
Lisax tiu jutule on sarnane käekiri ka sõstra-klaastiival ja sõstra oxa-pahksääsel.
merzz: 2012-08-06 14:59:15
Minu sügisel istutatud karusmari sel aastal marju ei kanna ja lehed on sellised oraanzikas punakad. Kas mingi kahjur või liiga vaene pinnas või mõni muu põhjus?
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!

Sisselogimine
Kasutaja
Parool👁
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid


EESTI SORDIVARAMU
EESTI TAIMED
SOOVITUSSORTIMENT
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TURUSTAMISE STANDARDID
EESTI KARTULISORDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma aiandus.ee haldaja kirjaliku loata.