Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

viljapuude kevadine pritsimine

Teema Lisatud
PillePohl: 2008-04-12 11:33:03
Tere! Kavatsen aastaid pritsimata õunapuid tänavu pritsida. Osad väga vanad, osad nooremad. Ostsin vaskvitrioli haiguste vastu ja Decist kahjurite tõrjeks. Neid võib koos ühel pritsimiskorral kasutada, saan ma õigesti aru? Plaanis teha 3 pritsimist, kas kõik samade vahenditega?
Aiatark: 2008-04-13 10:59:48
Decis 2,5 EC kasutusjuhises on öeldud, et seda ei tohi koos teiste vahenditega pritsimissegus kasutada. Hooaja jooksul tohib taimi Decisega kõige rohkem 2 korda pritsida. Õunapuude puhul võib Decist kasutada õunapuu-õielõikaja, lehetäide, lehekirpude, õunamähkuri jt kahjurite tõrjeks. Pritsida õielõikaja tõrjeks enne ja mähkuri tõrjeks pärast õitsemist.
Vaskvitrioli kasutusaeg on aga kuni pungade puhkemiseni ja see vahend on mõeldud kärntõve, puuviljamädaniku jt seenhaiguste tõrjeks.
theodora: 2008-04-14 10:49:29
Kas tuleb pritsida tervet puud või ainult tüveosa?
Aiatark: 2008-04-14 11:57:31
Ikka tervet puud tuleb pritsida, nii et kõik oksad märgunud oleksid.
PillePohl: 2008-04-28 09:16:56
Olen hädas, ajahädas! Ei jõudnud õigel ajal õunapuid puuviljamädaniku vastu pritsida, vaskvitrioliga (mille ostsin) ju enam ei või, sest pungad on puhkemas. Kas on mõnd teist vahendit soovitada, millega võib hiljem (jätan vaskvitrioli järgmisteks aastateks). Tahan enne ja peale õitsemist ka Decisega pritsida kahjurite vastu. Või pritsida praegu ainult õunapuu tüve ja maapinda vaskvitrioliga? Probleemiks on eelkõige puuviljamädanik ja "õunakoid".
Mehka: 2010-04-27 23:52:00
Askeldasin täna ühe naabri aias üle keskea õunapuudega kui märkasin tegelast nimega õielõikaja, vahtisime natuke teineteist ja niikui pilgu korrax mujale pöörasin oli ta kadund, oleks nagu luulut näinud! Präegu just see aeg kui pungad puhkevad ja see vennike saab nüüd vabalt tegutseda, paneb mõtlema: kui homme mürgipritsiga reageerin, kas sellest piisab (ei tahax südasuvel näha pirnil musti ja krässus lehti) või peaks 2x enne õitsenist pritsima, 2kord u.5päeva enne õienuppude puhkemist?
reints: 2010-05-05 17:28:07
Olen alles uus viljapuude kasvataja ning sooviks teada, millal on ajaliselt se õige õunapuude pritsimise aeg. Kas veel on vara või sobib juba kasutada. Puude tüved valgendasin lubjaga juba ära.
kasekesepuu: 2012-06-17 10:35:44
kas õunapuu-võrgendkoi tõrjumiseks tiheasusutusega alal - näiteks tallinnas kristiines või nõmmel, kus palju viljapuuaedu kõrvuti - on üldse kasu sellest, kui 1 maaomanik tõrjet teeb (mürgitab või paneb üles feromoonpüünised)? või peaks tõrjet tegema ikka kogu linnaosa?
AKTINIIDIA: 2013-04-25 11:59:40
Pole kunagi tegelenud viljapuude pritsimisega, kuid viimastel aastatel on puudel tipuotsad suve keskel mustad röövikutest, lehetäidest ja läikivast nestest lehtedel rääkimata. Sooviksin teada, kas karbamiidi ja vaskoksiidkloriidi segu sobib ajaliselt praegu veel kasutada või on sellega juba hilja? Kui sobib, siis kas keegi oleks nii hea ja ütleks, millises vahekorras teha segu. Oleksin väga tänulik!
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.