Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

Villtäi toataimedel

Teema Lisatud
Babette: 2007-12-02 17:46:16
Nimetatud kahjur pesitses pikemat aega ühel taimel, kuni mul villand sai ja taim läks prügikasti. Nüüd avastasin selle jubediku ka orhideel!!!!! On kellelgi kogemusi villtäi tõrjega tubastes tingimustes? Aias ma tean küll, mida temaga teha.
Setu: 2007-12-03 08:07:17
Müügis on Raid aerosoolid proovi neid.
PillePohl: 2007-12-03 09:08:55
Kunagi kollektsioneerisin aafrika kannikesi, ostsin neid aianditest, kui olid juba enamuses õitsenud, aga siis sai väga odavalt. Avastasin ükskord valged vatitupsukesed lehtedel, vartel, vahel ka õitel, kõige sagedamini olid nad peitunud varrekaenlasse, kust neid väga raske märgata ja tõrjuda. Toalilleraamatust selgus, et kasvuhoone villtäi. Ma võin öelda, et 2/3 minu kollektsioonist hävines. Tõeliselt hull kahjur! Aga kui oled järjekindel, võid jagu saada. Aiandist öeldi siis, et pritsida viina-ja veelahusega (suhet ei mäleta, vaata toalilleraamatuist, Virve Roost), mina lisasin veel tubakapuru. Aga kõiki toalilli tuleb pidevalt hoolsalt jälgida, ja millel on juba mõni kahjur olnud, kindlasti tervetest eraldada, kahjurid kanduvad väga kergesti üle!!! EDU!!!
Babette: 2007-12-03 13:47:36
Jah, uurisin veidi ise ka asja: hea oleks vist kasutada mehaanilist tõrjet tubakaalkoholiga ja samas ka süsteemset mürki, nt. Actara 25. Suur tänu kogemusi jagamast, võtan selle töö nüüd ette.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.