Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

põisenelas põeb

Teema Lisatud
Leeni: 2006-06-19 21:55:57
Põisenelastel `Darts GoldŽ(5 aastane) ja `Luteus`(2 a) on lehed muutunud ülipisikeseks, lehe tipmised servad on pruunistunud (nagu kõrbenud), lehed on muutunud sordiomasest kollakasrohelisest kollakasvalgeteks. Ei saa aru, kas tegu on kahjuritega või mingi haigusega, proovisin pritsida rohelise seebi lahusega, mingit märgatavat paranemist ei järgnenud. Sama nähtus oli juba möödunud aastal, tänavu on asi päris hull, vanemal põõsal on 4-5 põhioksal lehed täiesti kärbatunud (enne seda jäid väikesteks, läbimõõt ca 1-2 cm), oksad nagu surnud. Osa nooremaid oksi on veel kahjustusteta, tahaks põõsaid päästa. Kas keegi oskab aidata?
katt: 2006-06-21 23:49:55
Mul paar aastat vanade põõsastega sama lugu. Ka kontpuul "Aurea" lehed pruuniservalised. Kusagilt nagu oleks kuulnud, et kollaselehelised võivad saada päikesepõletust, aga kas see ka tõele vastab, ei tea. Ootaks isegi mõnelt targemalt infot.
Leeni: 2006-06-22 08:29:07
Paari viimase päevaga on 4 suurt põhioksa täiesti hukkunud (nagu põlenud), kuivast see ei ole, sest kastmine ei aita. Kas keegi oskab soovitada veel mõnd asjalikku foorumit või linke, kust abi võiks saada.
Peeter: 2006-06-22 09:00:16
Päikesepõletus. Istutage põõsad viivitamatult, s.o. enne, kui nad lõplikult hukkuvad, ümber (pool-)varjulisse kohta. Sama probleem oli mul kollaselehelise pihlakaga, aitas kohe.
anni: 2006-06-22 11:27:36
Kas Thunbergi kukerpuuga võib sama lugu olla - et päikesepõletus? Täpselt nii, nagu Leeni kirjeldab.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.