Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sort
Titania

Keskvalmiv kuni hilisepoolne, ’Öjebynist’ mõni päev hilisem. Perspektiivsort.
Marjad mustad, läikivad, õhukesekestalised, suured (keskmine mass 1,5 g ), asetsevad lühikestes kuni keskmise pikkusega kobarates, korjatavad nii üksikmarjade kui  ka kobaratena, valminult kipuvad varisema. Viljaliha keskmise mahlasusega ja keskpärase maitsega, magushapu. Viljad sisaldavad 8,3% suhkruid, 3,4% happeid ja 145 mg C-vitamiini 100 g kohta. Nii värskelt tarbimiseks kui töötlemiseks.

Põõsas tugeva kasvuga, püstine, asendusvõrseid annab rohkesti, saagikas eelkõige noorena. Viljakal kerge lõimisega mullal kasvab liiga kõrgeks, sobib raskemale mullale. Talvekindel, vastupidav jahukastele ja pahklestale. Ei sobi masinkorjeks.
A
retatud Rootsis, ristamiskombinatsioonist ‘Golubka’ x (‘Consort’ x ‘Wellingthon xxx’). Pollis sordiuurimises 1995. aastast, Eesti riiklikus sordikatsetuses 1998. aastast. Kuulub Eesti soovitussortimenti 2001. aastast. Levinud Põhjamaades. Soome andmetel ei sobi masinkorjeks liiga jõulise kasvu ja habraste okste tõttu. Poolas, Ungaris ja mujal on kasutatud masinkorjeistandikes, meil 2003. aastal rajatud masinkorje katses katsetuses.


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.