Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sort
Minai Smõrjov

Varasepoolne.
Marjad mustad, läikivad,
keskmised kuni suured (keskmine mass 1,1 g), võrdlemisi õhukese kestaga, ühtlase valmivusega, asetsevad keskmise pikkusega kobarates keskmise tihedusega. Korjatavad nii üksikmarjadena kui kobaratena Viljaliha mahlakas, magushapu. sobib nii värskelt kui ka töötlemiseks. Marjad sisaldavad 7,3% suhkruid, 2,7% happeid ja C-vitamiini 153 mg 100 g kohta.

Põõsas keskmise suurusega, veidi laiuv, sõstra-pahklestale ja jahukastele rahuldava vastupidavusega, hea talvekindlusega. Lämmastikuga üleväetamisest hoidumine vähendab jahukastesse nakatumist. Saagikas (keskmine saak 2,4 kg põõsalt), hea saagivõimega ka kehval aastal. Istikute algareng ja paljunemisvõime kiirem kui teistel tuntud sortidel. Kasvulaadilt ja marjade kobarast eraldumise poolest peaks sobima masinkorjeks. On kasutatud uute sortide aretamisel lähtevanemana Eestis ja mujal.

Päritolu. Aretanud A. Voluznev Valgevene Kartuli ning Puu- ja Köögiviljanduse Teadusliku Uurimise Instituudis 1967. a hübriidi '10=8G' ('Kent' x Siberi tüüpteisend) ristamisel sordiga 'Golubka'. Eestis 1973. a-st. Kuulus soovitussortimenti alates 1984 aastast.


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.