Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sort
Lentjai


Hilisepoolne. Perspektiivsort.
Marjad mustad, läikivad, suured või väga suured
(keskmine mass 1,8 g), ebaühtlase valmivusega, asetsevad keskmise pikkuse ja tihedusega kobarates, korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena. Viljaliha mahlane, väga maitsev. Sobib nii lauale kui ka töötlemiseks. Viljad sisaldavad 7,9% suhkruid, 2,7% happeid ja 106 mg C-vitamiini 100 g kohta.

Põõsas keskmise suurusega, laiuv, asendusvõrseid annab keskmisel hulgal, hakkab varakult kandma, saagikas (keskmine saagikus 2,9 kg põõsalt), esmaandmetel talvekindel, jahukaste suhtes senini vastupidav, mõnedes aedades on probleemiks pahklest (keskmise vastupidavusega). Koduaiasort, laiuvate ja hapravõitu okste tõttu ei sobi tõenäoliselt masinkorjeks.

Päritolu. Aretatud Venemaal Orjoli katsejaamas sortide ‘Brödtorp’ ja ‘Minai Smõrjev’ ristamisel. Pollis sordiuurimises 1990. aastast, Eestis riiklikus sordikatsetuses 1998. aastast. Kuulub Eesti soovitussortimenti 2001. aastast.

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.