Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sort
Bagira

Hilisepoolne või hiline.
Marjad mustad, läikivad, suured või väga suured (keskmine mass 1,7 g), ühtlase suuruse ja peaaegu ühtlase valmivusega. Asetsevad lühikestes kuni keskmise pikkusega kobarates, korjatavad nii üksikmarjadena kui kobaratena. Viljaliha mahlane, aromaatne, hapumagus, mahe, väga maitsev. Viljakest keskmise paksusega. Viljad sisaldavad 7,6% suhkruid, 2,9% happeid ja 123 mg C-vitamiini 100 g kohta. Sobib nii laua- kui ka tööstusmarjaks.
Põõsas keskmise tugevuse ja laiuvusega, asendusvõrseid annab üsna palju, saagikas, hakkab varakult kandma. Saagikas (keskmine saak 2,8 kg põõsalt). Esmaandmetel talvekindel, vastupidav jahukaste suhtes, kuid vastuvõtlik pahklestale.
Pärit Venemaalt, aretatud 1973. a sortide 'Minai Šmõrjov' ja 'Brödtorp' ristamisel 1973. aastal. Pollis sordiuurimises 1990. aastast, Eesti riiklikus sordikatsetuses 1998. aastast ja soovitussortimendis 2010. aastast.


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.