Alates 2009. aasta kevadest rakendatud süsteem, kus tugiisikule sihtasutuse Erametsakeskus poolt makstud tegevustoetus sõltub muuhulgas ühistute arengust, on andnud häid tulemusi.
Ühistute liikmete omandis olev metsamaa pindala on suurenenud üle 20%. Metsaühistute võrgustik Eestis on väljakujunemise faasis. Igas maakonnas on tegevusse rakendatud erametsanduse tugiisik, kes on metsaomanikule abiks toetuste, nõustamise ja muude ühistute poolt pakutavate teenuste suhtes. Ühistute liikmeskonna kasvu kaudu jõuavad erametsade majandamist abistavad teenused suurema arvu metsaomanikeni, mis aitab kaasa Eesti erametsade säästlikule ja mitmekesisele majandamisele.
Käesoleva aasta algusega võrreldes on ühistutesse koondunud metsaomanike arv kasvanud 16% võrra, jõudes peatselt kahe ja poole tuhande metsaomanikuni. Ühistute liikmete omandis olev metsamaa pindala on suurenenud üle 20% - metsaühistute liikmetele kuulub üle 150 000 ha erametsi.
Euroopa metsandusriikide praktikas on metsaühistu erametsaomanikule peamiseks partneriks tema metsamurede lahendamisel. Eestis on igas maakonnas metsanduse tugiisik, kelle üheks ülesandeks on ka ühistute tegevuse korraldamine.
Tugiisik on metsaomanikule esmaseks kontaktisikuks, kellelt saada teavet toetuste, nõustamise ja ka kõigi muude ühistu poolt pakutavate teenuste kohta.
Täpsem informatsioon tugiisikute töö tulemustest on kättesaadav erametsanduse infoportaalis aadressil http://www.eramets.ee/?op=body&id=298
Allikas: SA Erametsakeskus 03.12.2009 pressiteade