Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm |        

Riigi eesmärk on kasvatada Tallinna Lennujaama reisijate arv 5 miljonini

(2026-07-17 08:56:00)

 

Valitsus toetas taristuminister Kuldar Leisi ettepanekut seada Tallinna Lennujaamale selge omaniku ootus ühenduste edasiseks arendamiseks ja reisijate arvu kasvatamiseks. Senine strateegia toetada lennujaama ühenduste arendamisel on hästi toiminud, reisijate arv on kasvanud juba 3,5 miljoni reisijani. Edasine kasv eeldab lennujaama laiendamist.  

"Eesti inimestele ja majandusele on head lennuühendused hädavajalikud. Mida rohkem on Eestil kvaliteetseid lennuühendusi, seda lihtsam on siin tegutseda ettevõtetel, tuua siia investeeringuid ning kasvatada turismi. Lennunduses käib praegu tihe konkurents, et lennufirmad säilitaksid või avaksid uusi liine. Tallinna lennujaama konkurentsis püsimiseks tuleb investeerida nii uutesse lennuühendustesse kui ka lennujaama taristusse,” ütles taristuminister Kuldar Leis

Valitsus toetab lennuühendusi aktsiaseltsile Tallinna Lennujaam eraldatava iga-aastase toetuse  ning  liinitoetusprogrammi kaudu. Lisaks on Kliimaministeerium toetanud Tallinna lennujaamas heitmeid vähendavaid tegevusi 14,4 miljoni euroga. Lennujaama toetamine on ka ära tasunud – 2025. aastal teenindas lennujaam ligikaudu 3,5 miljonit reisijat, mida on rohkem kui enne COVID-19 pandeemiat. Ka 2026. aastal on igal kuul püstitatud reisijate arvu rekordid.  

Järgmine eesmärk on kasvatada reisijate arv 2030. aastaks 5 miljonini. Selle saavutamiseks on vaja laiendada reisiterminali, sest terminal on projekteeritud oluliselt väiksemale reisijate arvule ning töötab juba praegu tipptundidel suure koormuse all. 

Valitsus peab oluliseks jätkata ka liinitoetusprogrammiga, mis aitab lennufirmadel avada uusi liine, suurendada lendude sagedust ja säilitada olemasolevaid otseühendusi. Liinitoetusprogrammi abil pakub Tallinna lennujaam regulaarlende 51 otsesihtkohta aastas. Sihtkohtade arv on alates 2023. aastast kasvanud seitsme võrra.  

Valitsus sai ülevaate ka OÜ Transpordi Varahalduse varade müügist ning ettevõtte likvideerimisest. Lennukite ja muu vara müügist teeniti pärast kohustuste katmist 25 miljonit eurot. Ettevõtte likvideerimisel suunatakse tulu riigieelarvesse. 

 

Allikas: Kliimaministeeriumi 16.07.2026 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool👁
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid


EESTI SORDIVARAMU
EESTI TAIMED
SOOVITUSSORTIMENT
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
TOALILLED
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TURUSTAMISE STANDARDID
EESTI KARTULISORDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma aiandus.ee haldaja kirjaliku loata.