Põllumajandus- ja Toiduametile laekus teave, et Viljandi vallas tegutsev loomapidaja on jätnud veised abitusse seise. Enne hinnangu andmist selgitame välja kõik asjaolud.
Põllumajandus- ja Toiduameti peadirektori Raimo Heinami sõnul on tegemist tõsise olukorraga, kus loomade heaolu pole tagatud. Ameti viimane kontroll loomapidaja juurde toimus 2025. aasta aprillis, mil oli märke loomade seisundi halvenemisest. „Loomade eest hoolitsemine ning nende heaolu tagamine on loomapidaja kohustus, kuid antud juhtumi puhul on selged rikkumised. Amet on loomapidajat kontrollinud ning viimase kontrolli põhjal on tehtud ka ettekirjutuse hoiatus. Ettekirjutust kui sellist ei tehtud, kuigi kohapeal tehtud piltide ning ettekirjutuse hoiatuse põhjal olnuks see vajalik. Alustame asjaolude väljaselgitamiseks sisejuurdlust,“ kinnitas Heinam.
Amet hoiab juhtumil silma peal. „Hetkel on oluline, et loomade heaolu saaks tagatud ning selleks on erinevad organisatsioonid ja teised head inimesed andnud oma tubli panuse. Tänan selle eest,“ oli Heinam tänulik.
Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti 04.02.2026 pressiteade