Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Retk Jelgava jääskulptuuride festivalile "Illusiooni vägi" ja reisimessile Riiga Balttour 2026 (2026-01-06 06:12:19)


 

Kahepäevane retk Jelgava jääskulptuuride festivalile "Illusiooni vägi" ja reisimessile Riiga Balttour 2026

 

Laupäev,  7.veebruar - pühapäev, 8.veebruar 2026

 

Veebruari alguses sõidame kahepäevasele retkele Lätti, kus laupäeval Jelgavas külastame rahvusvahelist jääskulptuuride festivali "Illusiooni vägi" ja pühapäeval Kipsalas 32. korda toimuvat rahvusvahelist reisimessi Balttour 2026.

 

Jelgava jääskulptuuride festival kutsub märkama seda, mis jääb silmaga hoomatavast väljapoole, ja kogema hetki, kus põimuvad tegelikkus ja näiline. Kogu maailmast kokku sõitnud skulptorid loovad tegelikkuse ja kujutlusvõime vahelisi sildu, kujundades Jelgavast hingematva illusioonimaailma.

Festivalil valitseb tõeline talvine pühademeeleolu – kõlab muusika, pakutakse loometegevusi ja meelelahutust. Üritus toimub peamiselt Pasta saarel, Mītava vabaõhulaval ja uisuväljakul, kus on välja pandud üksikute kunstnike ja võistkondade skulptuurid ning pakutakse ulatuslikku kultuuriprogrammi. Jānis Čakste puiesteel avatakse tänavu vaba ligipääsuga meeleolukas talveturg, mis pakub müügiks hõrgutisi ja kohalike meistrite käsitööd.

Pühapäeval külastame Baltimaade suurimat Rahvusvahelist turismimessi Balttour 2026. Messil on palju põnevaid Läti ja Leedu põnevate mõisate, turismitalude, muuseumite esindajaid ja korraldajaid. Messil saab hea ülevaate uutest põnevatest sihtkohtadest nii Lätti kui Leetu ja ka kaugemale.

 Kohal on palju kohalikke väikefirmasid (juustud, leivad, moosid, joogid jne ) kelle toodangut saab kohapeal degusteerida ja ka kaasa osta. 

Pärast messikülastust ekskursioon Riia vanalinnas, vaba aeg ja võimalus külastada Riia turgu.

 

Retke juhib ning Jelgavat ja Riiat tutvustab geograaf ja ajakirjanik Toomas Kümmel.

Buss väljub Rahvusraamatukogu  (Tõnismägi 2) eest laupäeval kell 7.00, tagasi Tallinnas pühapäeval kell 22.00.

Ööbime Riias hotellis, kus lisatasu eest saab külastada sauna ja spa-keskust.

 

Sõidu hind 195 eurot. Hinna sees on ekskursioonid, festivalipilet, messipiletiga ja hotell Riias koos hommikusöögiga

Liituda saab ka Pärnust.

 

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse ja arve.

 

Allikas: Looduse Omnibussi 06.01.2026 teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.