Pikaajalisest keskmisest soojemale kevadele panid aluse eriliselt soe märts ja aprill. Kõrgel püsinud õhutemperatuur tõi endaga kaasa mitmeid päeva soojarekordeid ja uuendatud sai ka Eesti aprilli soojarekord.
Eesti keskmisena algas tänavune kevad 14. aprillil (mullu 20. aprillil, aastate keskmisena 19. aprillil). Kevade keskmine õhutemperatuur oli 6,1 °C (norm 4,9 °C). Arvestades 1922. aastast on kevad veel soojem olnud 8 aastal. Maksimaalseks õhutemperatuuriks ja ühtlasi uueks aprilli rekordiks mõõdeti 27,8 °C (18. aprillil Valga meteoroloogiajaamas ja 19. aprillil Võru meteoroloogiajaamas). Sademeid jätkus kevadesse enamikes kohtades normist vähem. Saarte läänerannikule jagus sademeid eriliselt vähe, kuid Lõuna-Eestis oli sademeid samas rohkelt. Päikesepaistet oli Lõuna-Eestis normist vähem, mujal enam-vähem normi jagu.
Uuri täpsemalt, kuidas kevad tuli, millised olid temperatuurid ja palju jagus sademeid, Keskkonnaagentuuri kaardiloost: https://keskkonnaportaal.ee/et/meteoroloogiline-kevad-2025
Allikas: Keskkonnaagentuuri teade