Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kudrukülas voolas pinnasele reovesi (2025-03-10 11:30:09)


Reostus. Foto: Keskkonnaamet

7. märtsi pärastlõunal purunes Narva Vesi AS reoveetoru Narva ja Narva-Jõesuu vahel Kudrukülas ja reovesi voolas pinnasele. Õnneks reostus kaugele ei levinud, leke peatati ja reostus koristati kokku.

 

Keskkonnaameti Ida- ja Lääne-Virumaa büroo juhataja Käthlyn Lizdenis ütles, et reovesi valgus basseiniks ning kuna hiljem enam palju reovett peale ei tulnud, reostus ka ligikaudu 8x8 meetri suuruselt alalt edasi ei jõudnud. „Narva Vesi AS on vee-ettevõte nii Narva kui ka Narva-Jõesuu linnale, seetõttu suhtlesime lisaks neile ka Narva-Jõesuu abilinnapea ja Narva linna kriisinõunikuga. Viimase kaasabil saime Narva Vesi dispetšerilt kinnituse, et koristustöödega alustatakse laupäeva hommikul, sest pimedas oleks olnud neid keeruline läbi viia. Nii ka tehti ning 8. märtsi õhtuks oli rike likvideeritud ja pinnas puhastatud,“ rääkis Lizdenis.  

 

Reoveetorustik läks katki liitekohast. Kuna tegemist oli avariiga siis Keskkonnaamet väärteomenetlust ei alusta. Siiski nõutakse saastetasu välja kõrgendatud määra alusel.

 

Käthlyn Lizdenis täpsustas, et reostus oli ligikaudu 8x8 meetri suurusel liivase pinnaga alal, kus põhjavesi on keskmiselt kaitstud. „Täna, 10. märtsil käisid Keskkonnaameti järelevalveinspektorid sündmuskohal järelkontrollil ning puuduseid ei leitud,“ lisas Lizdenis.

 

Allikas: Keskkonnaameti 10.03.2025 pressiteade 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.