Kliimaministeerium muudab määrust, mis vabastab alla ühe megavatt-tunni võimsusega põletusseadmete ning väikeste tanklate ja kütuseterminalide omanikud registreerimise ja aruandluse kohustusest.
„Viimastel aastatel tehtud uuringud näitavad, et selliste väikese võimsusega seadmete keskkonnamõju on minimaalne ega tekita olulisi välisõhu häiringuid. Seda on võimaldanud nii üleminek vähem saastavatele kütustele kui ka põletusseadmete uuendamine,“ ütles Kliimaministeeriumi välisõhu osakonna nõunik Reet Pruul.
Muudatuse jõustumisega ei pea enam korteriühistud, väikeettevõtted ja haiglad, kelle katlamaja vastab sellele tingimusele, oma põletusseadet registreerima Keskkonnaametis ja esitama iga kolme aasta tagant õhusaasteainete aruandeid.
Määruse jõustumisest alates ühe aasta jooksul tunnistab Keskkonnaamet kehtetuks nende käitajate registreeringud, kes muudatusega enam registreerimiskohustuse alla ei kuulu.
Hetkel on Keskkonnaametis registreeritud veidi üle 300 sellist väikese võimsusega põletusseadet ja ligikaudu 75 tanklat ja terminali.
See uuendus vähendab seni kehtinud registreerimiskohustusega ettevõtete halduskoormust ning lihtsustab ka Keskkonnaameti ja Keskkonnaagentuuri tööd.
Lisaks ei pea enam alla ühe megavatt-tunni võimsusega põletusseadme omanikud, kellel on olemas välisõhuga seotud keskkonnaluba, enam seda luba omama. Selleks tuleb esitada Keskkonnaametile taotlus loa kehtetuks tunnistamiseks. Pärast loa tühistamist kaob nii aruandluskohustus kui ka vajadus keskkonnatasu maksta.
Muudatus on üks osa keskkonnaloa reformist ja jõustub kliimaministri määrusega, millega muudetakse keskkonnaministri 19. detsembri 2017.
aasta määrust nr 60 „Tegevuse künnisvõimsused, millest alates on vajalik paikse heiteallika käitaja registreering, registreeringu taotlus ja tõendi vorm“.
Allikas: Kliimaministeeriumi pressiteade