Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Lõppes metsloomade sügisene marutaudivastane vaktsineerimine (2024-09-23 10:14:09)

 

Põllumajandus- ja Toiduamet lõpetas kährikute ja rebaste sügisese marutaudivastase vaktsineerimise. Kokku külvati metsa 122 400 vaktsiinipala.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaoluosakonna peaspetsialisti Ave-Ly Toomvapi sõnul läks vaktsineerimine taaskord plaanipäraselt. „Kirde- ja Kagu-Eestis külvati metsa sadu tuhandeid vaktsiinipalasid. Metsloomad leiavad palad järgnevatel päevadel ning söövad need ära, seeläbi saavad marutaudivastase kaitse,“ selgitas Toomvap.

Eesti on marutaudivaba, kuid kuna haigus on endiselt levinud meie idanaabri juures ning see võib Eestisse jõuda näiteks metsloomade rändega. Samuti võib haigus riiki jõuda vaktsineerimata ja nakatunud mittenõuetekohaselt sisse toodud lemmikloomaga. „ADIS-e (Animal Disease Information System) andmetel on Euroopas sel aastal marutaudi diagnoositud Ungaris, Prantsusmaal, Poolas ja Rumeenias samuti Türgis ja Moldovas. Marutaud on tõsine närvisüsteemi kahjustav haigus, millesse võivad nakatuda nii inimesed kui loomad. Marutaudi ei ole võimalik ravida, kuid seda on võimalik ennetada. Parim viis selleks on loomade vaktsineerimine. Seega tuleb olla valvas ning vaktsineerida nii mets- kui ka lemmikloomi,“ lisas Toomvap.

Lõppenud vaktsineerimiskampaaniaga seoses tänab Põllumajandus- ja Toiduamet koostööpartnereid sujuva koostöö eest ning tuletab lemmikloomaomanikele meelde, et nad kontrolliksid, kas nende lemmikloom on marutaudi vastu vaktsineeritud.

Järgmine metsloomade vaktsineerimine toimub 2025. aasta kevadel.

Täiendavat infot marutaudi ja vaktsineerimise kohta leiab marutaud.ee.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti 21.09.2024 teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.