Eesti Maaülikool pakub Haridus- ja Teadusministeeriumi täienduskoolituste riikliku koolitustellimuse (RKT) tegevuse “Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“ raames TASUTA tööalaseid täienduskoolitusi.
Programmi ESF VÕTI raames on tehnika ja elektroonika valdkonnas alustamas koolitused:
Hoonete energiakasutuse automaatsüsteemide loomine programmi LabView abil
Koolituse eesmärgiks on omandada kuluefektiivsete automaatjuhtimissüsteemide loomise oskus arendusplatvormide, pisiarvutite ja programmeerimiskeele LabView abil.
Koolituse käigus õpitakse tundma erinevaid elektroonikakomponente, arendusplatvorme ja kuluefektiivseid automaatjuhtimissüsteeme, et leida parim energiakasutuse lahendus oma eramule või tootmisettevõttele.
Koolitus alustab 24. september 2024 (registreerumise tähtaeg 17. september)
Tööstusrobootika rakendamisvõimalused ettevõttes
Koolitus tutvustab tööstusrobootika erinevaid lahendusi ning aitab koolitusel osalejatel (robotitega töötavatel või töötama hakkavatel spetsialistidel) mõelda konkreetselt enda ettevõtte robotiseerimise vajadustele ja võimalustele.
Koolitus alustab 2. oktoober 2024 (registreerumise tähtaeg 25. september)
Agrorobootika lühikursus
Robotitehnika rakendamine võimaldab tööjõumahukamaid ja rutiinsemaid tootmisprotsesse automatiseerida ja seeläbi tööaja paremast kasutamisest tulenevalt muuta tootmine efektiivsemaks ja sooritused kvaliteetsemaks.
Antud koolitus tutvustab põllundusrobootika erinevaid tehnoloogilisi lahendusi ning aitab koolitusel osalejatel – tehnikajuhtidel, tehnoloogidel, robotioperaatoritel või robotisüsteeme teenindavatel spetsialistidel – kiiresti kohaneda lühitulevikus muutuma hakkava olukorraga.
Koolitus alustab 7. oktoober 2024 (registreerumise tähtaeg 30. september)
Mõõtmised tootmistehnikas
Koolituse eesmärgiks on anda osalejale esmased oskused tänapäeval kasutatavate mõõteriistades ja -seadmete kasutamisest ning nende abil mõõtmise ülesannete lahendamisest. Eraldi tähelepanu pööratakse ka geomeetrilise mõõtmestamise ja tolereerimise osale ning koordinaatmõõtemasina kasutamisele.
Koolitus alustab 1. november 2024 (registreerumise tähtaeg 24. oktoober)
Tõhus energia kasutamine ja asjade internet (40 TP-d)
Koolitus annab baasteadmised ja oskused sellest, kuidas asjade interneti lahendusi ja elektroonika ja programmeerimise teadmisi kasutades juhtida või hakata juhtima nutikamalt ja tõhusamalt oma elu- või tootmishoone küttesüsteemide energiakasutust.
Koolitus alustab 4. november 2024 (registreerumise tähtaeg 28. oktoober)
Pneumaatika ja hüdraulika lahenduste kasutamine tootmistehnikas
Koolitus annab baasteadmised tänapäeval kasutatavatest keskkonnasäästlikest tootmisprotsessi automatiseerimise võimalustest gaasi ja vedeliku abil.
Koolitus alustab 27. november 2024 (registreerumise tähtaeg 20. november)
Koolitustel osalemiseks on tarvis eelregistreeruda ning esitada aegsasti etteantud vormil ja aadressil motivatsioonikiri.
Kõik koolitused on sihtrühma kuuluvale ja koolituse lõpetamise nõuded täitnud õppijale TASUTA!
Koolitused toimuvad ülikoolides ja rakenduskõrgkoolides toimuvate täiskasvanute täienduskoolituse kursuste riikliku koolitustellimuse 2024. aastaks tellimuse raames ning tegevust rahastab ESF VÕTI programm "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine".
Tasuliste koolitustena on rühma täitumisel alustamas koolitused:
CNC freesimise ja CAM programmeerimise JÄTKUKURSUS: seadistamine, programmeerimine, opereerimine (algusega 9. august 2024)
Kohtumiseni maaülikoolis!
Eesti Maaülikool
Tel: 731 3275
Fr. R. Kreutzwaldi 56/1-A306
http://avatudylikool.emu.ee/
Allikas: Eesti Maaülikooli avatud ülikooli teade