Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu linn kavandab esiuksest bussi sisenemise pilootprojekti (2024-07-05 05:19:27)


Tartu buss. Foto autor: Mana Kaasik

 

Tartu linnavalitsus alustab augustis kahekuulist pilootprojekti, mille ajal on õhtul kella 19st kuni hommikul kella 7ni kohustuslik siseneda linnaliinibussi ainult esiuksest ja väljuda tagumistest ustest.

 

Tagumiste uste kaudu võivad ka õhtusel ajal siseneda bussi lapsevankriga ning abivahendeid (nt ratastool, rulaator) kasutavad reisijad, kes saavad sisenemissoovist anda märku keskmise ukse juures asuvast nupust nagu praegugi.

 

Esiukest sisenemist kaalub linnavalitsus seetõttu, et andmeanalüüsi kohaselt on Tartu bussides märkimisväärselt palju piletita reisijaid, seda eriti just õhtustel aegadel.

 

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul jääb igal aastal Tartul piletita reisijate tõttu saamata hinnanguliselt ligi pool miljonit eurot, millega saaks bussiliiklust arendada. „ Esiuksest sisenemine distsiplineerib reisijad, seda on hästi näidanud teiste riikide ja linnade kogemus. Lisaks muudab see liikumise bussi ja bussist välja sujuvamaks,“ lisas Tamm.

 

Pilootprojekt kestab 1. augustist 30. septembrini. Seejärel analüüsib Tartu Linnatransport saadud andmeid ja tagasisidet ning tehakse otsus edasise kohta.

 

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.