Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Laupäeval, 6. juunil avatakse viieks nädalaks Tartu 2024 Autovabaduse puiestee (2024-07-04 05:06:16)


Autovabaduse puiestee. Foto: Mana Kaasik

 

Laupäeval, 6. juunil avatakse viieks nädalaks kultuuripealinna süda ja kohtumispaik – Tartu 2024 Autovabaduse puiestee. Ruumiprogramm toob sel korral puiesteele eelmisest aastast tuttavate ruumilahenduste kõrval rohkem võimalusi aktiivseks ajaveetmiseks.

 

Ruumiprogrammis taaskasutatakse juba tuttavat tänavamööblit, millest osa on läbinud uuenduskuuri. Enam pööratakse tähelepanu sportimisvõimaluste loomisele. Näiteks saab tutvust teha mängudega nagu petank, korvpall, lauatennis, spikeball, male ja kabe. Pühapäeviti toimuvad keskpargis joogahommikud.

 

“Ruumilahendus loob võimaluse aeg maha võtta ja arutleda selle üle, milline on hea avalik linnaruum,” ütles Tartu maastikuarhitekt Kristin Leis. Ta lisas, et ka sel korral tuleb Autovabaduse puiesteele menukas veemängude ala, kus pakuvad rõõmu ja jahutust voolav vesi, pritsivad düüsid ja udukuubik. Võimalus on mängida paelametsas ja turnida ronimisrajal.

 

Sportimise kõrval kutsub ala logelema ja lihtsaid hetki nautima, näiteks lõunat sööma, võrkkiike raamatut lugema või sõpradega jutustama. “Meie eesmärk on luua terviklik ja meeldejääv kogemus kõigile külastajatele. Loodame, et kõik leiavad siit endale midagi meelepärast,” rääkis Autovabaduse puiestee projektijuht Ave Kongo.  

 

Taas kolib siseruumidest õue ka Tartu Noorsootöö Keskus, mis toimetab noorteala paviljonides iga päev kell 14-20. Noorteprogrammis on erinevad töötoad, vestlusringid ja kohtumised tuntud eestlastega.  

 

Autovabaduse puiestee toidutänaval saab einestada viie toidupakkuja juures, kellest osad ka perioodi jooksul vahetuvad. Toiduautod on avatud esmaspäevast kolmapäevani ja pühapäeval kell 12-20, neljapäevast laupäevani saab einestada kell 12-22.

 

Korraldamisel lähtutakse Tartu linna ja Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju. Alal kasutatakse korduskasutusnõusid, sorteeritakse jäätmeid ja julgustatakse külastajaid valima keskkonnahoidlikke liikumisviise. Veepudeli saab puiesteel täita jahutava joogiveega.

 

Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu linn, Tartu 2024, Tiigi Seltsimaja, Tartu Turg, Tartu Noorsootöö Keskus ja paljud teised koostööpartnerid.  

 

Autovabaduse puiestee täienev programm: https://tartukorraldab.ee/avp/programm

 

Allikas: Tartu LV pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.