Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet võttis Tallinnas omanikult koera pidamise kohustuse üle (2024-07-02 05:02:09)

 

19.06 võttis amet Tallinnas Kristiines omanikult koera pidamise kohustuse üle. Koeraomanik ei tulnud suurt kasvu lambakoera eest hoolitsemisega toime. Koer toimetati varjupaika, kus tema eest kantakse hoolt.

 

Põllumajandus- ja Toiduameti Põhja regiooni peaspetsialisti Silver Koemetsa sõnul ei ole omanik suuteline liikumispuude tõttu koeraga piisavalt jalutama ega suuda koera ohjeldada, mistõttu on koer sunnitud tegema oma hädad tuppa. „Mainitud omanikuga samal aadressil elavad inimesed on hirmul, sest nende sõnul on tegemist agressiivse loomaga,“ jätkas Koemets.

 

Koemetsa sõnul on majaelanike hirm põhjendatud, sest koer ründas kõne all oleva juhtumi käigus ka Põllumajandus- ja Toiduameti ametnikke. „Loomapidamiskoht oli ebasanitaarne, prahti täis,“ lisas ta. „Loomapidaja oli taganud koerale ligipääsu keldris olevale sanitaarruumile, kus koer sai vajadusel teha oma hädad. Loomapidamiskoha teise korruse kolm tuba olid paksult kaetud koera väljaheidetega (voodid, põrandad, madratsid).“

 

Loom toimetati Tallinna loomade varjupaika. Võõrandamise protsess on hetkel pooleli.

 

Põllumajandus- ja Toiduamet tänab Tallinna loomade varjupaika ning Politsei ja Piirivalveametit osutatud abi eest.

 

Oleme hoolivad ja märkame, kui keegi ei tule oma lemmikutega enam toime. Sellisel juhul saab Põllumajandus- ja Toiduametit teavitada, kirjutades e-postile vihje@pta.agri.ee.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.