Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaelu Teadmuskeskuse Kuusiku katsekeskus tähistas sel aastal sajandat aastapäeva (2024-06-28 07:16:44)


Fotod tegi Rita Nuiamäe

 

Eile tähistas Maaelu Teadmuskeskuse (METK) Kuusiku katsekeskus oma 100. aastapäeva, märkides sajandit Eesti põllumajanduse katse- ja teadustegevuses. Alates 1924. aastast on Kuusiku katsekeskus, toona Riigi Põllutöö-Katsejaam, olnud edasiviiv jõud Eesti põllumajanduse arendamisel.

 

Juba 1909. aastal katsetati Kuusiku mõisa põldudel esimest auruatra Eestis, kuid 1924. aastal alustas Kuusikul tegevust Riigi Põllutöö-Katsejaam. Algselt uuriti erinevaid kartuli sorte ja kesade liike, niitude väetamist mineraalväetistega, kultuurkarjamaade katsekoplite süsteemi ja külvikordasid.

 

METKi asedirektor Andrus Rahnu sõnul on sajandi verstapost tunnistus katsetegevuse pikaajalisest pühendumusest põllumajandusele ja teadusele. "Meil läbiviidavad sordivõrdluskatsed on aidanud kujundada Eesti põllumajandust ja me oleme uhked, et saame tähistada seda olulist tähtpäeva," ütles asedirektor.

 

„Põllumajandustootjatele on põldkatsete tulemused abiks sordi valikul, katsetegevuse tulemused võimaldavad hinnata, kuidas eri sordid Eesti tingimustele vastu peavad ning millised on saagi- ja kvaliteedinäitajad,“ kirjeldab katsetegevuse eesmärke Kuusiku katsekeskuse juhataja Rut Kaeval. „Katsekeskuse põldudel viiakse läbi tava- ja maheviljeluse võrdluskatseid ning mõni teaduskatse sai alguse juba 1960ndatel.“

 

Tähistamaks seda märkimisväärset sündmust, korraldati Kuusiku põllumajanduspargis pidulik sündmus. Üritusel esitleti sajandaks juubeliks valminud raamatut „Põllumajanduslik katse- ja teadustegevus Kuusikul läbi aegade“.

 

Külalistele tutvustati katsekeskuse endisi ja tänaseid hooneid ning põldkatseid. Eriti pakkusid huvi viie aastase projekti, väetamissoovituste „Väetise ABC“, uuendamiseks tehtavad katsed.

 

METKi Kuusiku katsekeskus tänab kõiki koostööpartnereid, töötajaid ja kogukonna liikmeid, kes on aastate jooksul toetanud keskuse missiooni. Koos vaatame tulevikku, pühendudes jätkuvalt teadusele ja innovatsioonile Eesti põllumajanduse ja maaelu heaks.

 

Raamatu „Põllumajanduslik katse- ja teadustegevus Kuusikul läbi aegade“ leiab https://metk.agri.ee/Kuusiku100tahistamine

 

 

Allikas: Maaelu Teadmuskeskuse 28.06.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.