Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
1. juulist muutub ranna- ja siseveepüügis kalapüügiandmete kogumine senisest tõhusamaks (2024-06-27 06:50:37)

 

1. juulist tuleb Eestis kõik kutselise kalapüügiga seotud andmed esitada elektroonselt. Ranna- ja siseveepüügis tuleb selleks kasutada püügiandmete esitamise rakendust kaluritele (PERK), suurte kalalaevadega püügil merel elektroonilist raporteerimissüsteemi (ERS). Kalurid on PERKi koolitustele oodatud terve suve jooksul.

 

„Andmete elektroonsele esitamisele üleminek on kalandussektoris suur samm edasi.  Täpsem ja kiirem info kala liikumise kohta tarneahelas võimaldab paremini meie ühist rikkust, kalavarusid, majandada ja kaitsta. Ühetaolisemad andmekogumid võimaldavad teha kalavarude majandamisel kiiremaid ja täpsemaid otsuseid,“ rääkis regionaalminister Piret Hartman. „Ka meie lähinaabrid Läti ja Leedu on võtnud meiega sama suuna. Lätis alustati lausalise elektroonse andmeedastusega käesoleva aasta alguses ja Leedu plaanib sellele üle minna tuleva aasta alguses,“ kommenteeris minister.

 

Kalurid, kes pole veel PERKi koolitusel osalenud, on oodatud koolituse saamiseks pöörduma oma piirkondlikku Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) büroosse.

 

„Kalureid hakkasime koolitama juba möödunud aastal. Sellest aastast töötab ka PERKi tugikeskus. Olemas on PERKi-teemaline veebileht õppematerjalidega ning nõustamist pakutakse nii telefoni kui ka e-posti teel. Korraldame kõikides piirkondades koolitusi nii rühmadele kui ka personaalse nõustamisena,“ selgitas Põllumajandus- ja Toiduameti peadirektor Urmas Kirtsi. „Jätkame kalurkonna nõustamist ja koolitamist intensiivselt ka pärast 1. juulit. Osa kalureid ongi soovinud tulla nõustamisele just vahetult enne sügisese püügihooaja algust,“ lisas ta.

 

Kalurid, kes vajavad digioskuste arendamiseks rohkem aega, saavad kuni 2028. aasta alguseni volitada kolmandat isikut enda kalapüügitegevusega seotud andmeid esitama. Volitatud isik võib olla kaluri lähisugulane, naaber, kolleeg või ükskõik, kes. Alates 10. jaanuarist 2028, mil rakendub Euroopa Liidus tervikuna lausaline andmete elektroonse esitamise nõue, peab kalapüügiga seotud andmeid esitama vahetult kalapüüki teostav isik.

 

PERK loodi juba 2018. aastal ning on sellest ajast peale olnud kasutuses ning arenduses. Suund üksnes elektroonsele kalapüügiandmete esitamisele võeti 2022. aastal kalapüügiseaduses lähtudes ELi eesmärgist minna üle lausalisele andmete elektroonsele esitamisele.  

 

PERKiga seotud materjalid, teated, juhendid ja kontaktid on avaldatud PTA kodulehel: https://pta.agri.ee/perk. Tööpäevadel võtab kõnesid vastu ka PERKi abiliin 66 22 000.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi 27.06.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.