Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Peipsist toodi nelja talgupäevaga välja üle 400 hüljatud võrgu  (2024-06-25 11:18:10)


Tragimistalgud 2024. Foto: Keskkonnaamet

Keskkonnaameti korraldatud tragimistalgutel toodi tänavu Peipsi järvest välja 475 vana nakkevõrku. Iga-aastaste talgute tulemus annab lootust, et uitvõrkude arv järves tasapisi väheneb. 

  

Keskkonnaameti järelevalve arendusbüroo peainspektor Ivo Kask selgitas, et järves omatahtsi triivivad võrgud kujutavad endast ohtu nii keskkonnale kui paadisõitjatele. “Sünteetilistest materjalidest nakkevõrgud lagunevad väga aeglaselt ning püüavad järves vabalt triivides veel pikalt nii kalu, veeloomi kui linde, kes sinna surmavasse lõksu kinni jäävad. Tähistamata võrgud ohustavad ka paadiga järvel liiklejaid, sest kui mootorilabad ootamatult tihkesse võrgumassi takerduvad, on õnnetus lihtne tulema,” selgitas Kask. 

 

Neljal juunikuu talgupäeval oli igapäevaselt järvel kümmekond paatkonda, lisaks Keskkonnaameti inimestele panid järve puhastamiseks käed külge ka kutselised kalurid, harrastuspüüdjad,  koostööpartnerid teistest riigiasutustest ja ka vabatahtlikud. Kokku läbiti tragimise päevadel veekogul ca 2800 km ning panustati ligikaudu 1000 töötundi. 

 

“Iga selline hüljatud võrk on liiast, aga hea meel on selle üle, et viimasel kahel aastal on tragimistalgute saak veidi vähenema hakanud. Võrreldes kolme aasta taguse ajaga tuli tänavu välja vinnata pea poole vähem võrke. Väga loodame, et see trend jätkub,” ütles Keskkonnaameti järelevalve arendusbüroo peainspektor Ivo Kask.

 

Tragimiseks sõideti läbi Peipsi põhja- ja keskosa, kus talvisel püügihooajal käis aktiivsem kalapüük ja kuhu võis arvatavalt ka lõunatuultega võrke triivida. Tänavuste talgutega leiti ja toodi kaldale 141 erinevast asukohast 475 vana nakkevõrku hinnangulise kogupikkusega 33 km. Lisaks võrkudele toodi kaldale ka erinevaid püügivahendite ankruid, tähiseid ja võrkudesse jäänud  harrastuspüügivahendeid. 

 

Keskkonnaamet on Peipsil kaotatud või hüljatud püügivahendite otsimiseks ja veekogust eemaldamiseks tragimistalguid korraldanud alates 2006. aastast. Kokku on Peipsi järvest tragimise käigus leitud ja eemaldatud 12 029 nakkevõrku. Võrgud ühte jadasse asetatuna oleks selle kogupikkuseks ligikaudu 842 km. 

 

Allikas: Keskkonnaameti 25.06.2024  pressiteade 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.