Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet: Viljandimaal hukkunud mesilaste mürgistusallikas jäi selgusetuks (2024-06-25 05:07:50)

 

Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) sai 27. mail teate, et Viljandimaal asuvas registreeritud mesilas tuvastas mesinik mürgistustunnustega mesilased. Hukkunud mesilastest võetud proovist tuvastati toimeaine tsüpermetriin, mis on kasutusel nii taimekaitsevahendites kui ka biotsiidides.

 

PTA kontrollis 27. mail mesilat ning kaasas juhtumi lahendamisse ka usaldusmesiniku. Piirkonnas tehti võimaliku mürgistusallika tuvastamiseks mitu seiresõitu.

 

Mesilaste korjeraadiuses asuvalt ainsalt õitsvalt rapsipõllult (mesilast linnulennult 400 m kaugusel) võeti kontrollproov võimalike taimekaitsevahendi jääkide määramiseks. Laboris teostatud analüüsiga tsüpermetriini toimeainet taimikus ei tuvastatud.

 

PTA taimekaitse ja väetise osakonna peaspetsialisti Laine Järsi sõnul küsiti võimaliku mürgistuse allika tuvastamiseks piirkonnas tegutsevatelt põllumajandustootjatelt põlluraamatute väljavõtted, et kontrollida nende poolt tehtud taimekaitsetöid. „Kontrollisime ka taimekaitsevahendite turustajate müügiarvestusi, et saada lisainfot piirkonnas tegutsevatest põllumeestest, kellele on tsüpermetriini sisaldavaid taimekaitsevahendeid müüdud,“ rääkis Järs, kinnitades, et taimekaitsevahendite kasutamisel nõuete rikkumisi ei tuvastatud.

 

Peaspetsialisti sõnul tehti päring piirkonnas tegutsevatele teistele mesinikele, et saada infot, kas ka nemad on mesilas kõrvalekaldeid märganud. „Hetkel oleme tagasisidet saanud kolmelt mesinikult, kelle sõnul tarudes kõrvalekaldeid ei esine ja mesilasperede seisukord on tavapärane,“ lisas Järs.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.