Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pandinõude süsteem toimis Tartu tantsupeol tõhusalt  (2024-06-21 06:18:01)


Pandinõud Tartu tantsupeol. Foto autor: Evelin Lumi

 

Pühapäeval Tartu lumepargis toimunud tantsupeol toimis pandinõude süsteem olulisemate tõrgeteta ning tagastustelkidesse ja -automaati jõudis kokku 2434 korduskasutusnõud. Sama süsteemi kasutatakse ka homsel Tartu laulupeol.  

Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo korraldajad on seadnud mitmeid keskkonnahoidlikke eesmärke. Kaks olulisema keskkonnamõjuga neist on pandinõude süsteemi kasutamine ning jäätmete liigiti kogumine. Tantsupeol kasutati ja tagastati kokku 2434 korduskasutunõud. Tagastustelkides sai pandiraha 2 eurot tagasi sularahas, tagastusautomaat kandis raha otse pangakontole. “Proovisin ka ise järele, tagastusautomaadi kasutamine on lihtne ja mugav ning raha laekus kontole juba samal päeval,” rääkis laulu- ja tantsupeo roheteemade koordinaator Marleen Viidul. 

“Laulupidu on veel ees ja soovime pidulistele meelde tuletada, et ka söögiriistad on korduskasutatavad ja tuleb tagastada tagastuspunktidesse,” ütles Viidul. Ka laulupeol tuleb süüa või juua ostes arvestada, et hinnale lisandub 2 eurot pandiraha, mille saab tagasi lähimast pandinõude tagastustelgist või -automaadist. Kokku on laulupeo alal 3 tagastustelki ning 6 tagastusautomaati. “Söögiriistade eest pandiraha maksma ei pea, kuid ka need on korduskasutatavad ning tuleb tagastada. Tantsupeol sattus kahjuks päris palju söögiriistu jäätmete hulka,” selgitas Viidul.  

Jäätmete liigiti kogumise kohta saab laulupeol juhiseid rohesaadikutelt, kes tuletavad vajadusel meelde, mis jääde kuhu käib.  

Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo korduskasutusnõude partner on Eesti Pandipakend.  

Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo rohe-eesmärkidest saab ülevaate: https://2024.tartulaulupidu.ee/rohejuhis/

 

Allikas: Tartu LV teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.