Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Alates 1. juulist saavad maakonnaliinidel sõitjad osta viie ja 30 päeva pileteid (2024-06-21 06:10:17)

 

1. juulil jõustub regionaalministri käskkiri, mille kohaselt saavad maakonna bussiliinidel sõitjad osta uusi perioodipileteid. Sõitjad saavad nüüd osta ka viie päeva piletit ning tartlased saavad osta 30 päeva pileti, millega saab linna piires sõita nii linna- kui ka maakonnaliinide bussidega. Kehtivad maakonna bussiliinide piletihinnad ei muutu. Lisaks lõpeb Ukraina sõjapõgenikel tasuta sõiduõigus rongides ja maakonnaliinide bussides.

Viie päeva pilet hakkab maksma 7,50 eurot ja seda saab osta Hiiu, Saare, Ida-Viru, Jõgeva, Järva, Põlva, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakonna liinidel. Nendes maakondades saab juba praegu osta ka ühe korra, ühe päeva ja 30 päeva pileteid.

Tartlased saavad alates 1. juulist osta 30 päeva pileti, millega saab linna piires sõita nii linna- kui ka maakonnaliinide bussidega. Pileti hind on 21,28 eurot.

„Uued piletid loodi klientide soovidele vastu tulles. Näiteks Ida-Virumaal on palju selliseid töötajaid, kes käivad tööl üle nädala ning viie päeva pilet on just neile väga sobiv. Ka sobib see turistidele,“ rääkis Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi ühistranspordiosakonna juhataja Andres Ruubas uutest piletitest.

Lisaks lõpeb 1. juulist Ukraina sõjapõgenikel tasuta sõiduõigus rongides ja maakonnaliini bussides. 

“Edaspidi on sõidusoodustused kõikidele sõitjatele ühetaolised. Ukraina sõjapõgenikele jäävad kehtima kõik teised bussides ja rongides kehtivad soodustused, nagu näiteks tasuta sõit maakonnaliinidel kuni 19. eluaastani ja inimestele alates 63. eluaastast,” rääkis Ruubas. Ta lisas, et ka paljudes teistes Euroopa Liidu riikides on praeguseks erandlikest ühistranspordi soodustustest sõjapõgenikele loobutud ning inimesi toetatakse sotsiaalsüsteemi kaudu. “Vajadusel saavad sõjapõgenikud taotleda kohalikust omavalitsusest toimetulekutoetust ja teisi toetusi,“ selgitas ta.

 

Allikas: Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.