Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PRIAst saab taotleda toetust püügivahendite parendamiseks (2024-06-20 05:36:02)

 

19. juunil algas püügivahendi parendamise toetuse taotluste eeltäitmine e-PRIAs. Eeltäitmine kestab 25. juunini. Toetuse taotlusi võetakse vastu alates 26. juunist.

 

Taotlusvooru eelarve on 3 617 000 eurot ja taotluste vastuvõtt jääb avatuks kuni eelarvevahendid on ära kasutatud.

 

PRIA arengutoetuste osakonna juhataja asetäitja Merle Juur ütleb, et käesolevast aastast ei ole püügivahendite parendamise toetuse taotlemisel vaja esitada hinnapakkumisi ja maksetaotluse esitamisel kuludokumente. „Toetust makstakse ühikuhinna alusel ning sellega muutub taotlemine kindlasti lihtsamaks. Kuna toetuse osas on suur huvi, siis avasime tänasest taotluste eeltäitmise, et kalurid saaksid tekkivatele küsimustele vastused juba enne taotluste vastuvõtu algust. Kindlasti soovitame küsimuste tekkides helistada meie infotelefonil, meie töötajad aitavad lahkesti vastused leida,“ lisab Juur.

 

Toetuse abil soovitakse suurendada bioloogilist mitmekesisust ning vähendada soovimatut kaaspüüki ning mereimetajate ja -lindude hukkumist püünistes. Toetus on mõeldud Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel ning rannapüügil kasutatavate püügivahendite ostmiseks ning rannapüügi hülgepeleti ostmiseks. Püügivahendite hankimiseks mõeldud toetuse taotlemine on esmakordselt ühikuhinna alusel, hülgepeletite ostmiseks toetuse taotlemine toimub kuludokumentide alusel.

 

Toetuse määr on 80 protsenti toetatava tegevuse abikõlblikest kuludest. PRIA teeb taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise otsuse 30 tööpäeva jooksul pärast nõuetekohase taotluse esitamist.
 

Toetuse sisu ja taotlemise tingimuste kohta saab täpsemalt lugeda PRIA kodulehelt.

 

e-PRIA teenuste kasutamise abiinfo on kättesaadav e-PRIAs samm-sammult toiminguid tehes. Abi saab küsida, helistades PRIA investeeringutoetuste infotelefonil 737 7678.

 

Allikas: Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.