Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet võõrandas Lääne-Virumaal omanikult 52 looma (2024-06-18 13:00:55)

 

6. juunil võttis Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) Rakvere linnas omanikult loomade pidamise üle. Loomad kõne all olevatesse tingimustesse tagasi ei lähe, sest loomapidaja ei suuda tagada loomadele elamisväärseid tingimusi.

 

PTA Ida regiooni juhtivspetsialisti Kaja Vainula sõnul said nad Rakvere linnalt info halvas seisus koerte kohta. „Kontrollkäigu ajal selgus, et majapidamises peetakse peale koerte veel kasse, küülikuid, merisigu, eksootilisi linde (seitset papagoid ja ühte lembelindu) ning tuhkrut,“ sõnab Vainula, lisades, et samal õhtul võttis amet üheksa koera, 17 kassi, nelja merisea, 13 küüliku, ühe tuhkru ning kaheksa linnu pidamise üle.

 

Loomade äravõtmine on äärmuslik meede, mida rakendatakse ainult juhul, kui ameti hinnangul on ohus loomade elu või tervis ning seetõttu pole võimalik jätta loomi senise loomapidaja hoolde. Kehtiva õiguse kohaselt on õigus loomi kontrollida, loomaomanikule ettekirjutusi teha ja loomi võõrandada vaid Põllumajandus- ja Toiduametil. 

 

Kõik loomad toimetati Lääne-Virumaa Koduloomade Varjupaik MTÜ-le ja MTÜ Ayuda Päite loomapargile.

 

Oleme hoolivad ja märkame, kui keegi ei tule oma lemmikutega enam toime. Sellisel juhul saab Põllumajandus- ja Toiduametit teavitada, kirjutades e-postile vihje@pta.agri.ee.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti 18.06.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.