Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused (2024-06-18 12:57:53)

 

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 92 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 59 varavastast kuritegu, sealhulgas 39 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 25.

 

Toimus kaheksa inimkannatanutega liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 23 joobekahtlusega sõidukijuhti.

 

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn 

 

Kehaline väärkohtlemine

17. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel korteris alkoholijoobes 29-aastane mees lõi oma 67-aastast ema. Politsei pidas mehe kinni.

 

Kelmus

17. juunil teatas 59-aastane naine, et tema 80-aastane ema sai kõne, milles väideti, et tema tütar on põhjustanud liiklusõnnetuse. Väidetava liiklusõnnetuse teise kannatanu ravikulude katteks oli vaja maksta 22 000 eurot. 80-aastane naine andis oma kodus petturile 5000 eurot.

 

Harjumaa

 

Vargus

17. juunil teatati, et Tabasalus Nooruse tänava parklast on varastatud Avant 760 traktor. Tekitatud kahju on ligikaudu 70 000 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

 

LÕUNA PREFEKTUUR

 

Tartumaa

 

Vargused

15. juunil varastati Tartus Laulupeo puiesteel asuva eramu hoovist lukustatud jalgratas Scott. Kahju on 689 eurot.

 

12. juunil varastati Tartus Kummeli tänava maja trepikojast musta värvi punaste kirjadega jalgratast Bike Kellys Madman. Kahju on 600 euro.

 

IDA PREFEKTUUR

 

Ida-Virumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

17. juunil laekus politseile väljakutse Narvas Kreenholmi tänaval asuvasse korterisse, kus alkoholijoobes 41-aastane mees lõi enda elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

17. juunil teatati politseile, et Narvas Spordi tänaval lõi 44-aastane mees 28-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Vargus

17. juunil varastati Narvas Tallinna maanteel asuvast bensiinijaamast rahakott. Vargusega tekitatud kahju vähemalt 1100 eurot.

 

 

Piiriturvalisus

17. juunil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine neljal Venemaa ja neljal Gruusia, kolmel Ukraina ja ühel Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

17. juunil ei olnud väikelaeva juht Narva jõelt tagasitulekut registreerinud hiljemalt pool tundi pärast päikeseloojangut. Piirivalvurid võtsid paadijuhiga ühendust ning seekord piirduti suulise hoiatusega.

 

17. juunil avastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal Venemaa kodaniku dokumente kontrollides, et naine on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult üheksa päeva, neist ühe päeva Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni sissesõidukeeld kuueks kuuks ning määrati rahatrahv 400 eurot. Seejärel lahkus naine Venemaale.

 

17. juunil avastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal Venemaa kodaniku dokumente kontrollides, et naine on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult viis päeva, neist ühe päeva Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni sissesõidukeeld kolmeks aastaks ning määrati rahatrahv 600 eurot. Seejärel lahkus naine Venemaale

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Pärnumaa

 

Vargus

Politsei sai teate, et 15. juunil varastati Häädemeeste vallas Reiu külas elektritõukeratas Ducati Scrambler. Kahju on üle 800 euro. 

 

Raplamaa

 

Arvutikelmus

Politsei sai teate, et 5. juunil saadeti Kohila vallas Kohila alevis Omniva nimelt naisele SMS, milles talle teatati korduvatest ebaõnnestunud katsetest kaupa kätte toimetada. Kauba tagastamise vältimiseks paluti tal kinnitada oma andmed SMSiga saadetud lingi kaudu. Lingi kaudu sisenedes avanes Omniva kodulehega sarnane veebileht, mis suunas maksma neljaeurost lunamakset. Naine pidi sisestama enda Smart-ID PIN 1 koodi ja selle tagajärjel võeti tema pangakontolt ligi 560 eurot.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile migra.vihje@politsei.ee

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.