Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Võidupüha ja jaanipäeva tähistamine Tartus (2024-06-18 08:24:29)

 

Pühapäeva, 23. juuni pidulikud üritused algavad pärgade asetamisega vabadussõjas langenute mälestusmärkide juurde, päeval toimub maakaitsepäev Alatskivil ning õhtu lõppeb Raadi mõisapargis Tartu linna jaanitulega.

 

Kell 9 asetatakse pärjad Pauluse kalmistule vabadussõja monumendile, kell 9.15 Raadi kalmistule Julius Kuperjanovi hauale, 9.20 Lõuna-Eesti vabastajate monumendile ning 9.30 Tartu vabadussõja mälestussambale Kalevipoeg.

 

Kell 11 algab Alatskivil Tartumaa maakaitsepäev. Üritusel esinevad Ranna rahvamaja naisrühm Lahe, Alatskivi Kunstide Kooli lauluõpilased ja Alatskivi naisansambel. Toimub ka Kaitseliidu Tartu maleva pidulik rivistus ja ergutused, võidutule jagamise tseremoonia ning Kaitseliidu Põhja-Tartumaa malevkonna näidislahing. Üritus kestab kella 15-ni.

Lisainfo: Tartumaa maakaitsepäev 2024 | Facebook

 

Kell 17 algab Raadi mõisapargis perepäevaga Tartu linna jaanituli. Lapsed saavad perepäeval laulda ja tantsida folklooriprogrammis, hüpata batuudil, sõita poni ja elektriautoga, külastada miniloomaaeda, veereda zorb-pallis, teha näomaalinguid, mängida õuemale ja -kabe, õppida liikluseeskirju ja Raadi ajalugu, jalutada skulptuuripargis ning vaadata fotonäitust. Kell 20 on kõik oodatud Raadi järve kaldale, kus alustab ansambel Von Dorpat. Kell 21 saabub peoplatsile päeval Tartusse jõudnud võidutuli, millest süttib Tartu linna jaanituli. Kell 21.30 jätkavad tantsuõhtut ansamblid Von Dorpat, The Swingers koos Birgit Sarrapi ja Ott Leplandiga ning Lõõtsavägilased. Pidu lõppeb kell 1 öösel ja on tasuta.

Lisainfo: Tartu linna jaanituli Raadi mõisapargis | Eesti Rahva Muuseum (erm.ee)

 

Allikas: Tartu LV  18.06.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.