Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaelu Teadmuskeskus kinnitas oma uue arengukava 2030. aastani (2024-06-17 10:58:36)


METK teadus-teramaja

Eelmine nädal, 11. juunil kiideti Maaelu Teadmuskeskuse (METK) teadusnõukogu koosolekul heaks asutuse arengukava aastani 2030. METKi visioon on olla eelistatud partner teadmuspõhiste lahenduste leidmisel, mis aitavad kujundada Eesti kestlikku põllumajandust ja maaelu.

Üle 300 töötajaga teadus- ja arendusasutuse arengukava koostamine kestis ligi aasta. Töö käigus kaasati lisaks töötajatele ka sektori ning Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi esindajaid.

Arengukavaga seati eesmärk METKil kujuneda eelistatuimaks nõuandjaks, uuenduslike teenuste ja toodete pakkujaks ning koostööpartneriks neile, kes väärtustavad siinset maaelu, puhta toidu tootmist, loodushoidu ja põllumajanduse toimepidevust.

Arengukava kirjeldab METKi eesmärke teostada ennast koos partneritega Eesti toidu esmatootmise, põllumajanduse ja maaelu arendamise kaudu. Pakume sektoris toimetajale hüva nõu kliimamuutustega kohanemisel ja toidujulgeolekuga seotud väljakutsetele vastu astumisel ning teeme tulevastel aastatel tihedat koostööd rahvusvaheliste partneritega.

„METKi areng teadus- ja arendusasutusena ning sektoriga koostöö tegijana peab andma meile praktilise tarkuse kestlikult toidu tootmiseks,“ ütles Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi asekantsler ja METKi teadusnõukogu juht Tõnis Tänav. „Need teadmised peavad jõudma kõikide meie tootjateni.“

METKi direktor Andre Veskioja kinnitas: „Eelmise aasta jaanuaris loodud METK on lühikese ajaga toonud kokku väga võimeka kollektiivi. Vastu võetud arengukava annab asutuse juhtkonnale ja töötajatele selged, mõõdetavad eesmärgid ja tulemused, milleni jõudmist kliendid ootavad.“

METKi arengukava koostamist koordineerinud strateegiajuhi Barbi Maramaa sõnul on valminud arengukava nii asutuse kui ka sektori nägu. „Arengukava annab meile kindla sihi, kuhu organisatsioonina tahame Eesti rakenduslikku põllumajandusteadust ja maaelu teadmust suunata," lisas Maramaa. „Meil on parimad eksperdid, kellele saame toetuda regionaalsete probleemide lahendamisel, pakkudes tuge põllumajandustootjatele ja poliitikakujundajatele.“

Arengukava 2030 on avaldatud METKi kodulehel.

METKi teadusnõukogu on loodud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse alusel asutuse teadustegevusega seotud küsimuste lahendamiseks ja asutuse juhtimise toetamiseks. Teadusnõukogu liikmeteks on Regionaal ja Põllumajandusministeeriumi, Eesti Maaülikooli, Põllumajandus- ja Toiduameti, EASi ja KredExi ühendasutuse, sektori ettevõtjate ning METKi teadurite esindajad. Rohkem teavet teadusnõukogust saab METKi kodulehelt.

Maaelu Teadmuskeskus (METK) on 2023. aastast tööd alustanud asutus, mis täidab kõiki endise Eesti Taimekasvatuse Instituudi ja Põllumajandusuuringute Keskuse ülesandeid.

 

Allikas: Maaelu Teadmuskeskuse 17.06.2024 pressiteade
 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.