Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti politsei annetas Ukrainale 31 politseiautot (2024-06-17 05:45:33)

 


 


Fotode autor: Reelika Riimand/PPA

 

Politsei- ja Piirivalveamet viis Ukraina politseile 31 autot, mis olid varem piirkonnapolitseinike kasutuses ning mida enam ei kasutata. Annetusega aitab Eesti uuendada Žõtomõri ja Tšernihivi politsei sõidukiparki.

 

PPA peadirektor Egert Belitševi sõnul töötab Ukraina politsei sõjas eesliinil, kus neil on lahendada hulk kriisiaegseid ülesandeid. „Käisime aasta alguses PPA väikese delegatsiooniga Ukrainas sealsetel kolleegidel külas, kus tuli juttu, et nende sõidukipark on osaliselt sõjas hävinud ning väga vana, näiteks kasutavad nad praegugi nõukogudeaegset tehnikat. Lisaks igapäevasele turvalisuse tagamisele tegeleb Ukraina politsei sõjakuritegude uurimisega ning sõidukite puuduse tõttu ei tohi töö tegemata jääda. Otsustasime oma vanad autod Ukrainale annetada, sest just sobival ajal uuendasime ka oma sõidukiparki,“ sõnas Belitšev.

 

Tegemist on 15 Volkswagen Tiguani ja 16 Škoda Octaviaga, mis olid varem piirkonnapolitseinike kasutuses ja mis on tänaseks välja vahetatud.

 

Autod läksid Eesti politsei pikaaegsete partnerite Žõtomõri ja Tšernihivi politsei kasutusse. Need anti Ukraina politseinikele üle Poolas piirilähedases Rzeszowi linnas. Annetuse viis kohale 39-liikmeline PPA töötajatest koosnev meeskond. „Meie inimestel on suur soov Ukrainat toetada ja nad võidule aidata ning politsei töötajad viisid annetuse kohale oma vabast ajast. Inimesi, kes tahtsid appi tulla oli kordades rohkem kui autosid,“ lisas Belitšev.

 

Pühapäeval, 16. juunil tänas Ukraina politsei juht Ivan Vyhivskyi Lvivis Eesti politseid abi eest. „Ukraina politsei jaoks tähendab väga palju see, et Eesti meid toetab ning meil on rõõm, et varem eestlasi teeninud autod saavad nüüd aidata ukrainlasi,“ sõnas Vyhivskyi.

 

Lisaks autodele saadeti Ukrainasse 175 kuulivesti, mida Eesti politsei enam ei kasuta. Ukrainas lähevad need politseikadettide varustusse.

 

Annetuse tegemisele aitasid kaasa Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooni (IPA) Eesti osakond, Circle K ja Rohe Auto AS.

 

Allikas: PPA teade

 

 

 

 

 

 

 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.