Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartus süttib laulu- ja tantsupeo tuli ning toimuvad Tartu tantsupeo etendused (2024-06-16 08:18:00)

 

Täna, 16. juunil kell 11 süüdatakse esimese üldlaulupeo mälestuskivi juures Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo tuli. Kell 13 teeb laulupeo sünnipaigale Maarja kirikus kummarduse jumalateenistus “Su üle Jumal valvaku”. Kell 16 ja 20 toimuvad tantsupeo “Juure juures” etendused.

 

Tulesüütamine toimub Narva maanteel Peetri kiriku vastas. Tseremoonial esinevad Haaslava meeskoor ja Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu. Kohapeal tervitavad peolisi Tartu laulu- ja tantsupeo nädala lavastaja Priit Strandberg ja linnapea Urmas Klaas, tule süütavad tantsupeo kunstiline juht Kristel Maruste ja laulupeo kunstiline juht Küllike Joosing. 

 

Seejärel toimub ühine rattasõit laulupeokirikusse oikumeenilisele jumalateenistusele, mida viib läbi EELK Tartu praostkond. Esinevad Väägvere pasunakoor, Hugo Treffneri Gümnaasiumi segakoor Anima, Tartu koguduste ühendkoor ja vokaalansambel Eluallikas. Kõik huvilised on oodatud ratastel kaasa sõitma, et olla osa laulu- ja tantsupeo traditsioonist tartulikult keskkonnasõbralikul viisil. 

Päev kulmineerub tantsupeo etendustega Tartu lumepargis, mis toovad kokku 2300 Tartumaa tantsijat ja 4000 pealtvaatajat. Tantsupeo etendused on välja müüdud ja kohapealset piletimüüki ei toimu. Õhtust etendust algusega kell 20.00 kannab üle Delfi. 

 

Laulu- ja tantsupeo korraldamist toetavad A. Le Coq, Coop Tartu, Premia/Tallinna Külmhoone, Delfi, Ascar Tartu, Sokisahtel, Danpower, Eesti Rahvusringhääling ja Klassikaraadio ning mitmed teised head koostööpartnerid.  

 

Galerii Tartu tantsupeo proovidest 15.06.2024: https://drive.google.com/drive/folders/1brKeTX0ZcCAAgShsRdzv6BuuZ4GwCo1I?usp=sharing Autor: Ketlin Lääts

 

Allikas: Tartu LV 16.06.2024 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.