Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused (2024-06-14 13:44:51)

 

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 75 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 23 varavastast kuritegu, sealhulgas 13 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 33.

 

Toimus kolm inimkannatanutega liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 10 joobekahtlusega sõidukijuhti.

 

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kehalised väärkohtlemised

13. juunil teatati, et Kesklinnas Rävala puiesteel 30-aastane alkoholijoobe tunnustega mees lõi 23-aastast meest. Politsei pidas lööja kinni.

 

13. juunil teatati, et Mustamäel E. Vilde tee kaupluses tungis 30-aastane alkoholijoobe tunnustega mees kallale 23-ja 53-aastastele meestele. Politsei pidas mehe kinni.

 

13. juunil teatati, et Kristiines korteris seni tuvastamata inimene lõi 36-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

 

Kelmus

13. juunil teatas 79-aastane naine, et talle helistati ja väideti, et tema sõbranna on liiklusõnnetuse tagajärjel haiglas ning ta vajab raha ja hügieenitarbeid. Naine andis oma kodus petturile 3000 eurot.

 

Piiriturvalisus

13. juunil peeti Tallinna Vanasadamas kinni 1989. aastal sündinud Iraagi Vabariigi kodanik, kuna Soome Vabariigi poolt on mehele kohaldatud sissesõidukeeld ning ta esitas kehtetu Itaalia välismaalaste reisidokumendi. Ka peeti kinni 1993. aastal sündinud teinegi Iraagi Vabariigi kodanik, kuna mehel puudub seaduslik alus Schengeni alal viibimiseks. Nendega koos peeti kinni ka 1979. aastal sündinud Iraagi Vabariigi kodanikust mees, kes omab kehtivat Soome Vabariigi elamisluba ja 1995. aastal sündinud Soome Vabariigi kodanik, kuna neid kahtlustatakse antud inimeste toimetamises. Mehed viidi kinnipidamiskeskusesse ja sõiduk teisaldati.

 

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile migra.vihje@politsei.ee

 

LÕUNA PREFEKTUUR

 

Tartumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

13. juunil sai politsei teate, et Tartus Ravila tänaval asuvas korteris ründas joobes 59-aastane mees enda elukaaslast. Politseinikud viisid mehe kainenema. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Vargus

Politsei sai teate, et 30. mail varastati Tartus Turu tänava spordihoonest Apple AirPods Pro kõrvaklapid. Kahju on umbes 340 eurot.

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestati Koidula piiripunktis riigist väljumine ühel Venemaa kodanikul, kuna tal puudusid asjakohased dokumendid riigist väljumiseks. Inimene suunati tagas Eestisse.

 

13. juunil kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsiooniametnikud Tartumaa ettevõtet selgitamaks, kas töötajad viibivad ja töötavad Eestis seaduslikult. Kontrollkäigul avastati, et 10 inimese töötamine oli registreerimata maksu- ja tolliameti töötamise registris. Info rikkumisest edastati maksuameti kolleegidele.

 

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile migra.vihje@politsei.ee

 

IDA PREFEKTUUR

 

Ida-Virumaa

 

Kehalised väärkohtlemised

13. juunil anti politseile teada, et Sillamäe Tervise tänaval lõi 20-aastane mees 60-aastast naist, kes sai viga. Lööja peeti kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Lääne-Virumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

14. juunil sai politsei väljakutse Rakvere valda, kus alkoholijoobes 38-aastane mees ründas enda abikaasat.  Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Piiriturvalisus

13. juunil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa ja ühel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

13. juunil avastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal Venemaa kodaniku dokumente kontrollides, et mees on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 49 päeva, neist kaks Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni sissesõidukeeld üheks aastaks ning määrati rahatrahv 400 eurot. Seejärel lahkus mees Venemaale.

 

14. juunil kella 1.40 ajal andis tähelepanelik inimene piirivalvuritele teada, et märkas Narva jõel Venemaalt Eesti suunas ujumas kahte inimest. Sündmuskohale reageeris koheselt piirivalvepatrull, keda nähes üks piiriületajatest tagasi Venemaale ujus, teise inimese pidasid piirivalvurid jões kinni. Koheselt kontrollisid piirivalvurid ümbrust ning peatselt tabati linnast veel kolm välismaalast, kes samuti ebaseaduslikult Eestisse sisenesid. Asjaolude selgitamiseks toimetati neli välismaalast Narva politseijaoskonda. Esialgse info kohaselt on nad pärit Lõuna-Aasiast, kuid dokumente välismaalastel kaasas ei olnud.

 

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile migra.vihje@politsei.ee

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Järvamaa

 

Kehaline väärkohtlemine

Politsei sai teate, et 13. juunil lõi 26-aastane mees Türil Jaama tänaval 33-aastast meest. Politsei pidas lööja kinni ning sündmuse asjaolud on selgitamisel.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.