Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pühapäeval süttib Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo tuli (2024-06-14 05:22:21)


Eesti esimese üldlaulupeo mälestuskivi. Foto: Eva Maria Tartu 

 

Sel pühapäeval, 16. juunil kell 11 süüdatakse Tartu laulu- ja tantsupeo tuli. Ühisel rattasõidul viiakse peotuli Maarja kirikusse, kus toimub jumalateenistus “Su üle Jumal valvaku”.

 

Tulesüütamise tseremoonia toimub Eesti esimese üldlaulupeo mälestuskivi juures Narva maanteel. Pidupäev algab Haaslava meeskoori lauluga “Mu armas isamaa”. Seejärel tervitavad peolisi laulu- ja tantsupeo lavastaja Priit Strandberg ja Tartu linnapea Urmas Klaas.

 

Tuli süttib, kui meeskoor esitab Stuntzi “Eesti vennad laulgem rõõmsast”, mis kõlas ka 1869. aastal esimese üldlaulupeo kavas. Peotule süütavad tantsupeo kunstiline juht Kristel Maruste ja laulupeo kunstiline juht Küllike Joosing. Tuljakut esitab Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu.

 

Tartu laulupeo “Õnn ja rõõm” kunstiline juht Küllike Joosing ütles, et laulu- ja tantsupeo nädal toob Tartus kokku erinevad põlvkonnad ja teeb kummarduse esivanemate pärandile. “Peotuli loob meile võimaluse kokku tulla, ühiselt vaimuvalgusest osa saada ning tuld oma mõtteis ja südames kaasas kanda,” lisas ta.

 

Seejärel liigub laulu- ja tantsupeo meeskond ratastel Maarja kirikusse oikumeenilist jumalateenistust pidama, et teha kummardus laulupeo sünnipaigale. Korraldajad kutsuvad kõiki soovijaid ratastel kaasa sõitma, et nautida kaunist kultuuripealinna ning olla osa laulu- ja tantsupeo traditsioonist.

 

Tantsu- ja laulupeo tuli käib kaasas kõigil peonädala sündmustel, vahepealsel ajal hoitakse seda Eesti Rahva Muuseumis.

 

Allikas: Tartu LV pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.