Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartus mälestatakse juuniküüditamise ohvreid (2024-06-14 05:11:25)


 

14. juunil on Eestis leinapäev, mil hoitakse meeles juuniküüditamise ohvreid ning Nõukogude okupatsioonivõimude tõttu hukkunud inimesi. Tartu linn mälestab juuniküüditamist mälestustseremooniaga Rukkilille monumendi juures.

 

“Juuniküüditamisega viidi Eestist Siberisse üle 10 000 eestimaalase. Mitte kedagi, kes sinna viidi, kes seal sündis või suri, ei saa unustada. Igaühel neist võinuks olla Eestis oma kodu, oma perekond, oma kutsumus ja ülesanne Eesti teenimiseks. Me ei unusta ja me mäletame,” ütles linnapea Urmas Klaas.

 

Tartus mälestatakse küüditamisohvreid Rukkilille monumendi juures reedel, 14. juunil kell 11. Tseremoonial esinevad Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Memento juhatuse liige Virve Tuubel ning Jaan Poska Gümnaasiumi abiturient Liisa-Meta Kurina. Mälestuspalve loeb Tartu Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming. Rukkilille monumendi juurde asetatakse pärjad.

 

Hommikul kell 10 asetab Tartu linnavalitsus Pisarate pargis küüditatute mälestuskivi juurde küünla ja pärja.

 

Küüditamise mälestuspäeval on tasuta külastuseks avatud KGB kongide muuseum (Riia 15b) kell 11 kuni 17 ning kell 16 näidatakse sealsamas filmi „Risttuules“.

 

Tartlased on oodatud reedel, 14. juunil heiskama leinalipud ja osalema leinapäeva mälestusüritusel.

 

Allikas: Tartu LV pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.