Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumuldade ja metsamuldade seirest ning tulemustest (2024-06-14 05:09:01)

 

Avaldasime Keskkonnaportaalis riikliku mullaseire põllumuldade ja metsamuldade seirest ning tulemustest videoloo ja Keskkonnaagentuuri blogis põhjalikuma postituse, kus teeme ülevaate 2020–2023 aastatel mullaseire programmi raames seiratud põllu- ja metsamuldade tulemustest.

Viimasel nelja aastal on mullaseiresse lisandunud põllumuldadele juurde metsamullad. "Riiklikku mullaseiresse kuuluvatele põllumuldadele lisandunud sama mullaliiki metsamuldade seirega saab selgitada maaharimisest tulenevaid muutusi muldades," ütleb Keskkonnaagentuuri nõunik Martin Maddison. „2023. aastal on mullaseire allprogrammis kokku 9 metsamulda.“

Riikliku mullaseire eesmärgiks on füüsikaliste, bioloogiliste ja agrokeemiliste mullaparameetrite muutuste jälgimine põllumuldades, et hinnata muldade seisundit. 

Riikliku keskkonnaseire programmi mullaseiret on alates 2002. aastast läbi viinud Põllumajandusuuringute keskus (uue nimega Maaelu Teadmuskeskus). Kasutatud materjalid: mullaseire 2020–2023 aasta lõpparuanne ning mullaseire 2002–2022 koondanalüüs on leitavad keskkonnaseire infosüsteemist KESE ja Keskkonnaportaalist.

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.