Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kagu-Eestis vaktsineeriti 537 lemmikut marutaudi vastu (2024-06-11 05:07:16)


Foto: Põllumajandus- ja Toiduamet

Põllumajandus- ja Toiduamet vaktsineeris eelmise nädala lõpus lemmikuid marutaudi vastu. Kaitsva süsti said Võru-, Põlva- ja Valgamaa 225 kassi ja 312 koera.

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaolu osakonna nõuniku Maarja Kristiani sõnul oli vaktsineerimine igati edukas. „Hea meel oli näha, et loomaomanikud on teadlikud ja toovad oma lemmikud vaktsineerima. Kuivõrd amet viis Kagu-Eestis vaktsineerimist läbi juba neljandat korda, siis oli ka selliseid loomaomanikke, kes olid käinud kõik need korrad oma lemmikutega vaktsineerimas,“ rõõmustas Kristian.

Lemmikloomi tuleb marutaudi vastu vaktsineerida vähemalt iga kahe aasta tagant. „Loomaomaniku kohustus ja vastutus on vaktsineerida oma lemmik regulaarselt marutaudi vastu. Seda saab teha loomakliinikutes üle Eesti või siis tuleb pöörduda loomaarsti poole,“ lisas Kristian.

Vaktsineerimise jaotus maakonniti:

Valgamaal 58;

Võrumaal 352;

Põlvamaal 127.

Marutaud ohustab nii lemmikloomi kui ka inimest ning haigustunnuste ilmnemisel lõpeb haigus looma või inimese surmaga. Lemmikloomade marutaudivastane vaktsineerimine on loomapidaja kohustus ja vajalik, et kaitsta lemmikloomi ja selle läbi ka inimest marutaudi nakatumise eest. Inimesed nakatuvad valdavalt läbi vahetu kokkupuute lemmikloomadega, eelkõige koerahammustuse tulemusel.

Selleks, et ennetada marutaudi, palun vaktsineeri oma lemmikloom!

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.