Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotlusi võetakse vastu 17. juunini (2024-06-07 04:58:04)

 

PRIAs jätkub pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. 5. juuni seisuga on taotluse esitanud 5298 klienti. Taotlusi saab esitada 17. juunini.

 

PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell tuletab meelde, et kuigi taotlusi saab esitada veel 17. juunini, siis on hea, kui taotlus esitatakse siiski võimalikult varakult. „Sel juhul jääb ka meil rohkem aega, et vajadusel juhtida klientide tähelepanu võimalikele puudustele taotlustes ja taotlejad saavad need taotlusperioodil ära korrigeerida. Palume alati tähelepanelikult jälgida ka taotluse täitmisel ekraanile kuvatavaid hoiatusi, et taotlus saaks korrektselt täidetud. Kui tekib küsimusi, siis kindlasti soovitame klientidel alati PRIA poole pöörduda – helistage meie infotelefonidel, külastage meie maakondlikke teenindusbüroosid. Meie töötajad aitavad rõõmuga. Lisaks leiab abistavat infot ka meie kodulehelt ning vaadake ka toetuste taotlemise kohta toimunud veebiseminari, mille järelvaatamise lingi leiab samuti meie kodulehelt,“ lisab Trell.

 

Käesoleval aastal saab taotleda 25 erinevat toetust ning pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste maksmiseks on eelarves ette nähtud üle 209 miljoni euro. Jooksvalt on pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluste esitamise statistika eelmise päeva seisuga näha PRIA kodulehe toetuste statistika lehekülje graafikul „Pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotlemine 2024“.

 

Kui taotleja soovib taotlust esitama tulla PRIA maakondlikusse teenindusbüroosse, siis palume enne teenindusbüroosse tulemist eelnevalt broneerida aeg taotluse esitamiseks meie kodulehe kaudu aadressil www.pria.ee/broneering või helistades teenindusbüroosse.

 

Toetuste ja e-PRIA kasutamise kohta saab abi küsida PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679. Põldude haldamise teenuse ja elektroonse põlluraamatu kasutamisel saab abi põldude registri infotelefonil 737 7660.

 

KSM toetuse taotlejatel on pilootprojektina võimalik kasutada PRIA juhendamisteenust, mis toetab kliente taotluse esitamisel ning aitab paremini mõista KSM toetuse nõudeid. Toetuse taotlejad saavad juhendamist kasutada 12. juunini. Juhendamisele pöördumiseks tuleb esmalt broneerida aeg PRIA kodulehe broneerimissüsteemi pria.ee/broneering (teenuse valiku rippmenüüs „KSM toetuse taotluse täitmise juhendamine“) kaudu.

 

Palume kõigil taotlejatel tutvuda soovitud toetuste saamise täpsemate tingimustega meetmete määrustest, tutvustustest ning „Abiks taotlejale“ juhenditest, mis on avaldatud PRIA kodulehel.

 

Allikas: Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.