Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet võõrandas Jõgevamaal Põltsamaa vallas omanikult 21 koera (2024-06-05 04:43:52)


Foto: Põllumajandus- ja Toiduamet

 

04.06 võõrandas amet kõik tšau-tšau tõugu koerad. Loomade omanik ei tulnud loomade eest hoolitsemisega toime. Koerad võõrandati varjupaikadele, kus nende eest kantakse hoolt.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul võeti omanikult ära kõik võõrandamise hetkel loomapidaja juures olnud koerad. „Loomade äravõtmine on äärmuslik meede, mida rakendatakse ainult juhul, kui ameti hinnangul on ohus loomade elu või tervis ning seetõttu pole võimalik jätta loomi senise loomapidaja hoolde,“ selgitas Laurimaa. Kehtiva õiguse kohaselt on õigus loomi kontrollida, loomaomanikule ettekirjutusi teha ja loomi võõrandada vaid Põllumajandus- ja Toiduametil, milles meile osutavad tänuväärset abi mitmed loomakaitseorganisatsioonid.

Eelmisel ja sellel nädalal on loomapidajalt ära võetud kokku 33 koera. „Täna võõrandasime loomapidajalt 21 koera, kellele teostatakse ülevaatus ning võimaldatakse ravi. Väärteomenetlus loomapidaja üle jätkub,“ kinnitas Laurimaa.

Kõik loomad toimetatakse varjupaika, kus nendele võimaldatakse ravi ning tagatakse kõik muu heaoluks.

Põllumajandus- ja Toiduamet tänab Politsei ja Piirivalveameti ametnikke kohapealse korra tagamise eest.

Juhul kui märkad, et loomade elu ja tervis on ohus, siis teavita sellest Põllumajandus- ja Toiduametit vihje@pta.agri.ee.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.